>
> "Tekeredik a kígyó..." :-) Ennek jobban utána nézek..
> Tehát - ha jól értem - azt mondod, hogy pl. Zzzz helyen fut a az
> elsődleges DNS, ami egyben monitorozza a karcagi, szolnoki, budapesti
> webszerver üzemelését. Ha az egyik leáll, a DNS-t módosítja. Viszont, ha a
> DNS elérhetetlen, akkor a másodlagos DNS-t kellene "macerálni" egy
> esetleges kieséskor?
> Így gondoltad, vagy még félreértek valamit?


A DNS szerverek elsodleges ill masodlagos volta _csak_ a szerverek
egymas kozti kommunikaciojaban szamit, a kulvilag szamara teljesen
mindegy melyik milyen sorrendben frissul.

Ha pl delegalsz egy kulon subdomaint erre (pl. webeloszto.example.com)
aminek van N db DNS szerver akkor azok szolgaltatjak az adatokat a
kulvilagnak, ez fuggetlen lesz az exmaple.com domaintol, lehetnek
masik DNS szerverek, lehet tobb vagy kevesebb szamu.

Ezeknek nem kotelezo egymast masolgatniuk (bar ez az elterjedt
megoldas), futtathatja mindegyik a scriptedet es modosithatja sajat
beallitasait anelkul, hogy egyaltalan tudna arrol, hogy a domainnek
van masik DNS szervere is.
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz