> > "Tekeredik a kígyó..." :-) Ennek jobban utána nézek.. > Tehát - ha jól értem - azt mondod, hogy pl. Zzzz helyen fut a az > elsődleges DNS, ami egyben monitorozza a karcagi, szolnoki, budapesti > webszerver üzemelését. Ha az egyik leáll, a DNS-t módosítja. Viszont, ha a > DNS elérhetetlen, akkor a másodlagos DNS-t kellene "macerálni" egy > esetleges kieséskor? > Így gondoltad, vagy még félreértek valamit?
A DNS szerverek elsodleges ill masodlagos volta _csak_ a szerverek egymas kozti kommunikaciojaban szamit, a kulvilag szamara teljesen mindegy melyik milyen sorrendben frissul. Ha pl delegalsz egy kulon subdomaint erre (pl. webeloszto.example.com) aminek van N db DNS szerver akkor azok szolgaltatjak az adatokat a kulvilagnak, ez fuggetlen lesz az exmaple.com domaintol, lehetnek masik DNS szerverek, lehet tobb vagy kevesebb szamu. Ezeknek nem kotelezo egymast masolgatniuk (bar ez az elterjedt megoldas), futtathatja mindegyik a scriptedet es modosithatja sajat beallitasait anelkul, hogy egyaltalan tudna arrol, hogy a domainnek van masik DNS szervere is. _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
