On Wed, 18 Nov 2009 11:34:03 +0100, Gabor HALASZ <[email protected]> wrote: >>>> akkor a frissítések az alacsony TTL miatt nem jutnak érvényre. >>> Kulso dns szolgaltato? Csak talalsz valakit, akinek van hostingban fix
>>> ipje, es hajlando cron jobodat futni. > ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ > Az alahuzott resz a lenyeg. A kulso dns szolgaltato gepen fut a cron > job-od, ami monitorozza a host-jaidat es allitgatja a dns-edet. Ez így világos... >> Egyébként ez a DNS-es >> megoldás az emlékeimből rémlett, hogy esetleg így lehetne kezelni a >> dolgot, >> de keresnék valami hatékonyabbat, ha esetleg lenne. > > Igen, round-robin dns. Megnézem alaposabban... >> Lehetséges, hogy csak utópia amit szeretnék? > > Jobban belegondolva annyira nem bonyolult, djbdns-sel tarthat kb 5 > percig is megcsinalni (kisebb limitaciokkal). > > Az szerintem teveszme, hogy a nic-nel regisztralt elsodleges/masodlagos > dns szervereknek megegyezo replikacios strukturaval kell rendelkeznie. > Ez a szokas, de el lehet terni, frissitheti a masodlagos szerver az > elsot is. "Tekeredik a kígyó..." :-) Ennek jobban utána nézek.. Tehát - ha jól értem - azt mondod, hogy pl. Zzzz helyen fut a az elsődleges DNS, ami egyben monitorozza a karcagi, szolnoki, budapesti webszerver üzemelését. Ha az egyik leáll, a DNS-t módosítja. Viszont, ha a DNS elérhetetlen, akkor a másodlagos DNS-t kellene "macerálni" egy esetleges kieséskor? Így gondoltad, vagy még félreértek valamit? _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
