On Wed, 18 Nov 2009 11:34:03 +0100, Gabor HALASZ <[email protected]>
wrote:
>>>> akkor a frissítések az alacsony TTL miatt nem jutnak érvényre.
>>> Kulso dns szolgaltato? Csak talalsz valakit, akinek van hostingban fix

>>> ipje, es hajlando cron jobodat futni.
>            ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
> Az alahuzott resz a lenyeg. A kulso dns szolgaltato gepen fut a cron 
> job-od, ami monitorozza a host-jaidat es allitgatja a dns-edet.

Ez így világos...

>> Egyébként ez a DNS-es
>> megoldás az emlékeimből rémlett, hogy esetleg így lehetne kezelni a
>> dolgot,
>> de keresnék valami hatékonyabbat, ha esetleg lenne.
> 
> Igen, round-robin dns.

Megnézem alaposabban... 


>> Lehetséges, hogy csak utópia amit szeretnék?
> 
> Jobban belegondolva annyira nem bonyolult, djbdns-sel tarthat kb 5 
> percig is megcsinalni (kisebb limitaciokkal).
> 
> Az szerintem teveszme, hogy a nic-nel regisztralt elsodleges/masodlagos 
> dns szervereknek megegyezo replikacios strukturaval kell rendelkeznie. 
> Ez a szokas, de el lehet terni, frissitheti a masodlagos szerver az 
> elsot is.

"Tekeredik a kígyó..." :-) Ennek jobban utána nézek..
Tehát - ha jól értem - azt mondod, hogy pl. Zzzz helyen fut a az
elsődleges DNS, ami egyben monitorozza a karcagi, szolnoki, budapesti
webszerver üzemelését. Ha az egyik leáll, a DNS-t módosítja. Viszont, ha a
DNS elérhetetlen, akkor a másodlagos DNS-t kellene "macerálni" egy
esetleges kieséskor?
Így gondoltad, vagy még félreértek valamit?
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz