szistvan wrote:
>>> akkor a frissítések az alacsony TTL miatt nem jutnak érvényre.
>> Kulso dns szolgaltato? Csak talalsz valakit, akinek van hostingban fix
>> ipje, es hajlando cron jobodat futni.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>
> Nem teljesen világos, hogy külső DNS szolgáltató mennyiben változtat azon,
> hogy a DNS-ben nem tudom aktualizálni a kieső hostot.
Az alahuzott resz a lenyeg. A kulso dns szolgaltato gepen fut a cron
job-od, ami monitorozza a host-jaidat es allitgatja a dns-edet.
> Egyébként ez a DNS-es
> megoldás az emlékeimből rémlett, hogy esetleg így lehetne kezelni a dolgot,
> de keresnék valami hatékonyabbat, ha esetleg lenne.
Igen, round-robin dns.
> Lehetséges, hogy csak utópia amit szeretnék?
Jobban belegondolva annyira nem bonyolult, djbdns-sel tarthat kb 5
percig is megcsinalni (kisebb limitaciokkal).
Az szerintem teveszme, hogy a nic-nel regisztralt elsodleges/masodlagos
dns szervereknek megegyezo replikacios strukturaval kell rendelkeznie.
Ez a szokas, de el lehet terni, frissitheti a masodlagos szerver az
elsot is.
--
Gabor HALASZ <[email protected]>
_________________________________________________
linux lista - [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux