Dnia wtorek, 11 stycznia 2005 17:42, Andrzej Krzysztofowicz napisał: > Robert Kurowski wrote: > > > > Dnia Mon, 10 Jan 2005 22:16:30 +0100 (CET) Mateusz Kamiński > > <[EMAIL PROTECTED]> pisze: > > > > > Jeśli już o poldku rozmawiamy... Przydałaby się funkcja która by > > > wyświetlała jakie zmiany dokonano od poprzedniej wersji (takie > > ChangeLog). > > > Bo nieraz zupełnie nie wiem, po co instalować jakąś aktualizację, a > > > skróciło by to czas latanie w googlach. A może już jest? > > > > Mi by sie przydala funckja, ktora umozliwiala by odinstalowanie wraz z > > danym pakietem zaleznosci jakie on zainstalowal (o ile te zaleznosci nie > > sa przez inne pakiety wymagane). > > Zeby wyinstalowujac jedyny pakiet wymagajacy basha wyinstalowac basha? > Hehe. Mozna i tak ale to nie takie proste jesli w systemi masz
[EMAIL PROTECTED] kon $ rpm -qa|wc -l 934 i to po pozadkach generalnych. mozna sobie przejechac jakims jednolinijkowcem czy innym skryptem: rpm -e --test $pakieciki Kiedys tez uzywałem czegos co generowalo mi drzewko zaleznosci wszystkich pakietów, te na samych koncach galezi mozna bylo usowac bo nic od nich nie zalezalo. To gdzies w sieci lezy i byl to chyba skrypt w perlu. _______________________________________________ pld-devel-pl mailing list [email protected] http://lists.pld-linux.org/mailman/listinfo/pld-devel-pl
