Nu ştiu ce înţelegi prin „halit”. Novell a mai avut ceva confruntări cu
Microsoft (vezi NetWare şi WordPerfect).

Netscape. Netware e mort, WordPerfect idem.

La urma urmei contează banii. Nu cred că acţionarii Novell ar protesta
prea tare dacă în urma achiziţionării Novell de către Microsoft s-ar
alege cu mai mulţi bani în buzunar. Dar mi se pare destul de improbabil
ca Microsoft să cumpere un distribuitor de Linux. Plus că ar avea
probabil ceva belele anti-trust.

Belele antitrust? Ce-s alea? A mai avut cineva aşa ceva de la Standard Oil?

Cred că Novell chiar o să fie niţel avantajată în faţa competitorilor
Linux. Închipuie-ţi că o companie vrea să treacă de la Windows pe Linux.
SuSE Enterprise devine alegerea logică, din raţiuni de
interoperabilitate, blah blah.

Aici da, e corect. Trece cineva de la Microsoft la Linux (dintr-aştia mari)?
Acum cât se poate de sincer, ştie cineva vreo mare corporaţie care a trecut
în întregime la Linux? (nu doar webservere & stuff). Că pe webservere nu ai
OpenXML :)

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui