On 03/11/06 18:40, Oblio wrote:
>> Nu ştiu ce înţelegi prin „halit”. Novell a mai avut ceva confruntări cu
>> Microsoft (vezi NetWare şi WordPerfect).
> 
> Netscape. Netware e mort, WordPerfect idem.
>

Aha. Deci prin „X e «halit» de Microsoft” să înţeleg „X e mort”, nu „X e
cumpărat de Microsoft”. „X e mort” atunci când concurează cu Microsoft,
nu când colaborează cu ei. Cred că Novell încearcă mai degrabă să se
pună la adăpost.

> Aici da, e corect. Trece cineva de la Microsoft la Linux (dintr-aştia
> mari)?
> Acum cât se poate de sincer, ştie cineva vreo mare corporaţie care a trecut
> în întregime la Linux? (nu doar webservere & stuff). Că pe webservere nu ai
> OpenXML :)
> 

Don't know. Oricum, chiar dacă nu este vorba de o tranziţie de la
Windows la Linux. Dacă o companie are nevoie *şi* de maşini Linux pe
lângă cele Windows pe care le au, SuSE Enterprise ar fi o opţiune
interesantă, pentru că este singura distribuţie
suportată/certificată/whatever de Microsoft.

> _______________________________________________
> RLUG mailing list
> [email protected]
> http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
> 


-- 
C. Ovidiu

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui