On 03/11/06 18:40, Oblio wrote: >> Nu ştiu ce înţelegi prin „halit”. Novell a mai avut ceva confruntări cu >> Microsoft (vezi NetWare şi WordPerfect). > > Netscape. Netware e mort, WordPerfect idem. >
Aha. Deci prin „X e «halit» de Microsoft” să înţeleg „X e mort”, nu „X e cumpărat de Microsoft”. „X e mort” atunci când concurează cu Microsoft, nu când colaborează cu ei. Cred că Novell încearcă mai degrabă să se pună la adăpost. > Aici da, e corect. Trece cineva de la Microsoft la Linux (dintr-aştia > mari)? > Acum cât se poate de sincer, ştie cineva vreo mare corporaţie care a trecut > în întregime la Linux? (nu doar webservere & stuff). Că pe webservere nu ai > OpenXML :) > Don't know. Oricum, chiar dacă nu este vorba de o tranziţie de la Windows la Linux. Dacă o companie are nevoie *şi* de maşini Linux pe lângă cele Windows pe care le au, SuSE Enterprise ar fi o opţiune interesantă, pentru că este singura distribuţie suportată/certificată/whatever de Microsoft. > _______________________________________________ > RLUG mailing list > [email protected] > http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug > -- C. Ovidiu _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
