Crezi că Novell ar putea să facă lobby mai eficient decât Microsoft? Am impresia că Microsoft e ăla cu buzunarele mai adânci. :D
Nu, dar la UE e şi de politică, sunt cam porniţi împotriva Microsoft. Aşa n-ar face decât să "ungă" pârghiile :)
Ambele companii trebuie să pună o pâine pe masa acţionarilor. Ăsta este obiectivul numărul 1, 2 şi 3. Nu cred că mor ele de dragul open source sau de dragul comunităţii Linux.
Da, dar când e vorba de o corporaţie mare, cred că obiectivele pe termen lung. Iar pe termen lung, istoria ne-a învăţat că orice colaborator al MS care nu e precaut e halit rapid :) _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
