Crezi că Novell ar putea să facă lobby mai eficient decât Microsoft? Am
impresia că Microsoft e ăla cu buzunarele mai adânci. :D

Nu, dar la UE e şi de politică, sunt cam porniţi împotriva Microsoft.
Aşa n-ar face decât să "ungă" pârghiile :)

Ambele companii trebuie să pună o pâine pe masa acţionarilor. Ăsta este
obiectivul numărul 1, 2 şi 3. Nu cred că mor ele de dragul open source
sau de dragul comunităţii Linux.

Da, dar când e vorba de o corporaţie mare, cred că obiectivele pe termen
lung. Iar pe termen lung, istoria ne-a învăţat că orice colaborator al
MS care nu e precaut e halit rapid :)



_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui