2010/4/3 Przykuta <[email protected]>

>
> > I jaki to ma sens? Chcemy tylko, żeby nas włoska wiki nie wyprzedziła?
> > Przecież najważniejsza jest jakość artykułów, nie ich liczba i na tym
> > trzeba się głównie skoncentrować.
>
> Oj, nie tak:
>
> "Wyobraźmy sobie świat, w którym każda osoba ma dostęp do sumy ludzkiej
> wiedzy."
>
> Nupedia koncentrowała się wyłącznie na tym, by mieć od razu dobre artykuły
> i wyprodukowała kilka.
>
> Trzeba koncentrować się na wszystkim, nie tylko na jakości. Inaczej
> poprzestalibyśmy tylko na rozbudowywaniu medalowych i encyklopedia miałaby
> rozmiar kilku tysięcy świetnych, specjalistycznych haseł. Miliony stubów to
> tez nie to. Ale budowanie barykady: ilość/jakość bynajmniej nie jest dobrym
> rozwiązaniem.
>
> Wesołych świąt i tysiąca haseł na DNA życzę (ze źródłami, kategoriami itd.)
>
> http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:DNA
>
> przykuta
>
> Z jednej strony przydałoby się mieć więcej miejscowości szwedzkich a
zwłaszcza hiszpańskich, bo po pierwsze botem sporo można zrobić w kierunku
ujednolicenia wyglądu haseł, po drugie wstawianie infoboksu i podstawowych
danych to najbardziej żmudna robota - wszędzie wygląda tak samo a dane inne.
Uzupełniając opisy miejscowości już istniejących robi znacznie ciekawszą
pracę. Z drugiej strony - kolejne milion bańkę stubów będzie młynem na wodę
krytyków, punktujących - 700 tysięcy haseł, ale 100 tysięcy to wsie włoskie,
100 tysięcy to francuskie, 200 tysięcy to wsie i gminy amerykańskie. No i
dorzucenie kilku botowych wsi znowu drastycznie obniży średnią wielkość
hasła na naszej Wikipedii. Trade-off jest dość poważny, chociaż
interesujący.

LL
PS
(jeśli  ta wiadomość poszła dwa razy, to przepraszam - jakieś problemy
miałem z jej wysłaniem)
_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym