2010/4/3 Przykuta <[email protected]> > > > I jaki to ma sens? Chcemy tylko, żeby nas włoska wiki nie wyprzedziła? > > Przecież najważniejsza jest jakość artykułów, nie ich liczba i na tym > > trzeba się głównie skoncentrować. > > Oj, nie tak: > > "Wyobraźmy sobie świat, w którym każda osoba ma dostęp do sumy ludzkiej > wiedzy." > > Nupedia koncentrowała się wyłącznie na tym, by mieć od razu dobre artykuły > i wyprodukowała kilka. > > Trzeba koncentrować się na wszystkim, nie tylko na jakości. Inaczej > poprzestalibyśmy tylko na rozbudowywaniu medalowych i encyklopedia miałaby > rozmiar kilku tysięcy świetnych, specjalistycznych haseł. Miliony stubów to > tez nie to. Ale budowanie barykady: ilość/jakość bynajmniej nie jest dobrym > rozwiązaniem. > > Wesołych świąt i tysiąca haseł na DNA życzę (ze źródłami, kategoriami itd.) > > http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:DNA > > przykuta > > Z jednej strony przydałoby się mieć więcej miejscowości szwedzkich a zwłaszcza hiszpańskich, bo po pierwsze botem sporo można zrobić w kierunku ujednolicenia wyglądu haseł, po drugie wstawianie infoboksu i podstawowych danych to najbardziej żmudna robota - wszędzie wygląda tak samo a dane inne. Uzupełniając opisy miejscowości już istniejących robi znacznie ciekawszą pracę. Z drugiej strony - kolejne milion bańkę stubów będzie młynem na wodę krytyków, punktujących - 700 tysięcy haseł, ale 100 tysięcy to wsie włoskie, 100 tysięcy to francuskie, 200 tysięcy to wsie i gminy amerykańskie. No i dorzucenie kilku botowych wsi znowu drastycznie obniży średnią wielkość hasła na naszej Wikipedii. Trade-off jest dość poważny, chociaż interesujący.
LL PS (jeśli ta wiadomość poszła dwa razy, to przepraszam - jakieś problemy miałem z jej wysłaniem) _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
