> Witajcie, > > Ja jestem przeciwny ponownemu uzywaniu botow do masowego tworzenia > hasel. Jesli juz koniecznie chcemy traktowac wielkosc poszczegolnych > Wikipedii jako rodzaj wyscigu, to nie stosujmy dopingu. Stosowanie botow > przed laty wywindowalo nas na bardzo dlugi czas na czwarta pozycje, ale > z drugiej strony nadszarpnelo nasz wizerunek wsrod miedzynarodowej > spolecznosci, czego haslowym okresleniem bylo nazywanie nas tu i owdzie > "botopedia".
zobacz ppniżej - nie chodzi o wyścig, a o upierdliwość tej roboty. Na Commons jest kilkaset ciekawych fotek, a impulsem do ich wstawienia jest istnienie hasła. A co do "botopedii" - boty raz że robią lepsze stuby niż newbies, dwa robią dokładniej (choć wszystkiego w bazach nie ma), trzy robią według jednego standardu i lepiej się uzupełnia. cztery - krytycy krytykują, ale tych hasel nie piszą :) A ja bym chciał je mieć, by móc uzupełniać. UI jeszcze jedno - botami lecą it wiki, fr wiki, en wiki, nl wiki, hu wiki i pewnie wiele innych, co widać chociażby po tym, gdy się patrzy na te kilkadziesiąt kolejnych słowackich wsi :) przykuta P.S. Wpisuję się pomiędzy, bo przedmówca się wkleił na górze :p > >> Z jednej strony przydałoby się mieć więcej miejscowości szwedzkich a > >> > > zwłaszcza hiszpańskich, bo po pierwsze botem sporo można zrobić w kierunku > > ujednolicenia wyglądu haseł, po drugie wstawianie infoboksu i podstawowych > > danych to najbardziej żmudna robota - wszędzie wygląda tak samo a dane inne. > > Uzupełniając opisy miejscowości już istniejących robi znacznie ciekawszą > > pracę. > > LL _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
