> Witajcie,
> 
> Ja jestem przeciwny ponownemu uzywaniu botow do masowego tworzenia 
> hasel. Jesli juz koniecznie chcemy traktowac wielkosc poszczegolnych 
> Wikipedii jako rodzaj wyscigu, to nie stosujmy dopingu. Stosowanie botow 
> przed laty wywindowalo nas na bardzo dlugi czas na czwarta pozycje, ale 
> z drugiej strony nadszarpnelo nasz wizerunek wsrod miedzynarodowej 
> spolecznosci, czego haslowym okresleniem bylo nazywanie nas tu i owdzie 
> "botopedia".

zobacz ppniżej - nie chodzi o wyścig, a o upierdliwość tej roboty. Na Commons 
jest kilkaset ciekawych fotek, a impulsem do ich wstawienia jest istnienie 
hasła. A co do "botopedii" - boty raz że robią lepsze stuby niż newbies, dwa 
robią dokładniej (choć wszystkiego w bazach nie ma), trzy robią według jednego 
standardu i lepiej się uzupełnia. cztery - krytycy krytykują, ale tych hasel 
nie piszą :) A ja bym chciał je mieć, by móc uzupełniać. UI jeszcze jedno - 
botami lecą it wiki, fr wiki, en wiki, nl wiki, hu wiki i pewnie wiele innych, 
co widać chociażby po tym, gdy się patrzy na te kilkadziesiąt kolejnych 
słowackich wsi :)

przykuta

P.S. Wpisuję się pomiędzy, bo przedmówca się wkleił na górze :p

> >> Z jednej strony przydałoby się mieć więcej miejscowości szwedzkich a
> >>     
> > zwłaszcza hiszpańskich, bo po pierwsze botem sporo można zrobić w kierunku
> > ujednolicenia wyglądu haseł, po drugie wstawianie infoboksu i podstawowych
> > danych to najbardziej żmudna robota - wszędzie wygląda tak samo a dane inne.
> > Uzupełniając opisy miejscowości już istniejących robi znacznie ciekawszą
> > pracę. 

> > LL



_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym