To bo tudi spet en svetovni unikum, ki so ga izsilili slovenski akademiki, da si ja zavarujejo svoje nazive. Najbolj mi je smesno ko poslusam debate, da je nas Dr. vec vreden kot Ph. D., pol pa pride do naziva redni profesor in pogledas v Cobiss ter ugotovis da ze 15 let ni napisal nic novega. Res v tujini prides do Ph. D. precej hitreje, a zaradi tega tudi kaj bolj uporabnega sproduciras, kot pa pri nas kjer Dr. sam sebi namen, malo posplosujem...

lp,marko


Matjaž Horvat wrote:
Am, zaenkrat vse kaze, da bo akademski naslov za stare in nove magistre razlicen. Tako da bo presneto vazno.

Ampak meni se ne da vec. Grem spat.

Ales Koprivnikar pravi:
Number One: Se kar strinjam s tabo. (Se predvsem z unimi bolj ekstremnimi
idejami :D)

In ja k bos mel magisterij bo cist vseeno kerga. In k bos mel diplomo bo tud vec al manj isti k. kaksn povprecje bos mel in po kerem programu. Vazn da
bos mel. Zalostno ampak resnicno.

lp ales




Reply via email to