To bo tudi spet en svetovni unikum, ki so ga izsilili slovenski
akademiki, da si ja zavarujejo svoje nazive.
Najbolj mi je smesno ko poslusam debate, da je nas Dr. vec vreden kot
Ph. D., pol pa pride do naziva redni profesor in pogledas v Cobiss ter
ugotovis da ze 15 let ni napisal nic novega.
Res v tujini prides do Ph. D. precej hitreje, a zaradi tega tudi kaj
bolj uporabnega sproduciras, kot pa pri nas kjer Dr. sam sebi namen,
malo posplosujem...
lp,marko
Matjaž Horvat wrote:
Am, zaenkrat vse kaze, da bo akademski naslov za stare in nove
magistre razlicen. Tako da bo presneto vazno.
Ampak meni se ne da vec. Grem spat.
Ales Koprivnikar pravi:
Number One: Se kar strinjam s tabo. (Se predvsem z unimi bolj
ekstremnimi
idejami :D)
In ja k bos mel magisterij bo cist vseeno kerga. In k bos mel diplomo
bo tud
vec al manj isti k. kaksn povprecje bos mel in po kerem programu.
Vazn da
bos mel. Zalostno ampak resnicno.
lp ales