Pizda kaj bluzite ... Kaksen UML, kaj sploh neumnosti sprasujes. Izpit
bo tak kot je zadnjih 10 let.
Znat moras in met nekaj prakse - utecen postopek, ker drugace ti bo
zmanjkalo casa. Normalizacijo delajte pocasi in zbrano - ker je vse ali
nič.
Vaje imate iz bivsih izpitov, itaq je ponavadi ena in ista naloga iz
normalizacije na izpitih. Na forumu fri-info je po korakih tudi reseno.
Narediš normalizacijo pa entitetni model in mas narejen pisni del.
Ostalo so samo bonus pike. Za ustni del se naucis normalizacijo cetrte
in pete forme (iz skripte), tri piramide in se par alinej. Pa mas
narejen izpit.
aja, pa po izpitu obvezno na ogled, ker rupnik zlo rad pozabi kaj šteti,
čeprav na ogledu to nerad prizna :)
re
On Sun, 2006-06-25 at 12:26 +0200, Tadej Štajner wrote:
Razlika je edino ta, da je izpit precej obsežnejši. Imaš 95 minut,
teksta je pa za nekaj več kot 1 stran, kar pri podatkovnem modelu
znese cca 15-20 entitet (v prejšnjih izpitih jih je bilo okoli 10).
Huh, pa a se ni zdaj celo cas nekaj skrajsal .. fino. Super, so si to
zastavili.
Na prvem roku smo morali narisati še en kontekstni diagram podatkovnih
tokov (tega ni veliko) ter procesno logiko za 2 pravili (tukaj si si
lahko katerokoli metodo).
Katere vse diagramske tehnike pa pridejo v postev? Kaj UML pride tudi v
postev? Je Rupnik kaj rekel, ker kolikor mi je znano se ga ni jemalo na
nobenih avditornih vajah, ali se pac motim? Vsaj lani ne.
Zadnja naloga je bila normalizacija, ki pa je imela tudi nekaj več
atributov in odvisnosti kot pri starejših izpitih. Mislim, da je
nakoncu prišlo 8 ali 9 entitet.
Hmm .. so kje kaksne pametne vaje (pomoznosti z resitvami), kar se
normalizacije tice? Ker tisto kar je bilo na avditornih vajah je bolj
bogo, pa se IMO je cisto drugace kot pri PB.
Sam izpit ni težak, ti pa zelo zelo hitro zmanjka časa.
To verjamem, to je bil problem ze lani ..
a.