--- In [email protected], Radu Handorean <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Eu inca nu am o opinie foarte bine formata in privinta posesiei
armelor si pot spune ca vad argumente de ambele parti dar totusi, parca
vorba asta apoape cliseu pe aici "guns don't kill poeple, people kill
people" suna destul de adevarata...
---intotdeauna vei vedea "argumente" de ambele parti. o tinem intr'o
continua dezbatere, nu? da, oamenii ii omoara pe oameni, da' iti
trebuie ceva de genul asta ca sa ai 30+ victime. si...cate victime sunt
din cutit, sa zicem, si cate din arme de foc?
>
> Pe de alta parte este USA singura tara din lume unde omul de rand
poate detine legal arme de foc?
---nu stiu. dar stiu ca daca de ex. compari cu tarile Europei, unde
sunt ilegale, vei vedea niste diferente colosale.
oare de ce?