la fel, multumit. insa as vrea sa te mai intreb, crezi ca e nevoie de

altceva decat informatie atunci cand discuti despre ceva anume...? iti

este necesar altceva decat *informatie* pentru a apara anumtie

principii, sau sa aduci argumente - tu ce crezi? 


==[RH] Cred ca trebuie sa reformulezi ce ai spus mai sus ca eu unul nu pricep 
de vrei :-)


treaba cu: asa e aici, ce vrei - sau: asa spun eu, asa vreau eu, ce

vrei, nu este suficienta deloc in mod cert. intotdeauna trebuie sa si

arati *de ce*, sa explici... 

  
==[RH] Mircea, daca la mine acasa becurile sunt toate verzi sunt asa pentru ca 
asa vreau eu si pe bune daca iti datorez tie o explicatie la intrebarea ta "de 
ce". Simplul raspuns este pentru ca asa vreau eu si gata (zi mersi ca il 
primesti si pe asta). Asta e o paralela la faptul ca daca oamenii vor dreptul 
la a purta arma in tara asta nu it idatoreaza tie nici un "de ce". Si punct 
:-).  Asa ca acel "trebuie" ar putea si interpretat chiar intrusive din partea 
ta :-)

 
uite, vezi, asta nu inteleg eu. pe tine te incalzeste cu ceva ca ai

dreptul sa la o arma, cand vezi ca se intampal astfel de tragedii?

compenseza cu ceva? poate ca cei despre care vorbesti tu ar trebui sa

se uite prin statistici. unii se uita - si gasesc cifre seci... 
==[RH] Sa fie clar inca o data, nu trebuie sa ma incalzeasca PE MINE. Am spus 
in repetate randuri si o mai fac inca o data: NU spun ca sunt de acord cu 
posesia de arme (si nici ca sunt impotriva, asa ca din punctul meu de vedere 
habar nu ai care e opinia mea). Am incercat sa explic cum vad oamenii pe aici 
situatia, sau cel putin cum cred eu ca o vad ei.




mircea



ps: cu coada asta ce e?
==Decoratiuni intamplatoare :-)










__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui