la fel, multumit. insa as vrea sa te mai intreb, crezi ca e nevoie de
altceva decat informatie atunci cand discuti despre ceva anume...? iti
este necesar altceva decat *informatie* pentru a apara anumtie
principii, sau sa aduci argumente - tu ce crezi?
==[RH] Cred ca trebuie sa reformulezi ce ai spus mai sus ca eu unul nu pricep
de vrei :-)
treaba cu: asa e aici, ce vrei - sau: asa spun eu, asa vreau eu, ce
vrei, nu este suficienta deloc in mod cert. intotdeauna trebuie sa si
arati *de ce*, sa explici...
==[RH] Mircea, daca la mine acasa becurile sunt toate verzi sunt asa pentru ca
asa vreau eu si pe bune daca iti datorez tie o explicatie la intrebarea ta "de
ce". Simplul raspuns este pentru ca asa vreau eu si gata (zi mersi ca il
primesti si pe asta). Asta e o paralela la faptul ca daca oamenii vor dreptul
la a purta arma in tara asta nu it idatoreaza tie nici un "de ce". Si punct
:-). Asa ca acel "trebuie" ar putea si interpretat chiar intrusive din partea
ta :-)
uite, vezi, asta nu inteleg eu. pe tine te incalzeste cu ceva ca ai
dreptul sa la o arma, cand vezi ca se intampal astfel de tragedii?
compenseza cu ceva? poate ca cei despre care vorbesti tu ar trebui sa
se uite prin statistici. unii se uita - si gasesc cifre seci...
==[RH] Sa fie clar inca o data, nu trebuie sa ma incalzeasca PE MINE. Am spus
in repetate randuri si o mai fac inca o data: NU spun ca sunt de acord cu
posesia de arme (si nici ca sunt impotriva, asa ca din punctul meu de vedere
habar nu ai care e opinia mea). Am incercat sa explic cum vad oamenii pe aici
situatia, sau cel putin cum cred eu ca o vad ei.
mircea
ps: cu coada asta ce e?
==Decoratiuni intamplatoare :-)
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
[Non-text portions of this message have been removed]