Cred ca non-americanii nu pot intelege prea bine situatia de acolo... Greu sa 
putem noi comenta de aici despre posesia armelor. Dezbaterea asta ar fi fost 
eventual necesara pe la inceputuri, acum e deja greu de oprit. 
Nebuni exista oriunde si oricand, nu conteaza cu ce pot aduce nenorocirea. Cred 
ca inac ne iluzionam a trai intr-o lume care ne protejeaza. Nu prea suntem de 
fapt protejati.
Duminica seara o judecatoare din provincie povestea cum a fost atacata in 
propria ei masina in Bucuresti. Nu mai vorbim de injunghieri. Nu conteaza ca e 
o singura victima (inocenta) sau mai multe. Sunt nefericite prilejuri de a 
comenta eventual ce masuri am  mai putea lua. De fiecare data se mai reduc din 
drepturi.
Oricum nu cred ca exista solutii pe termen scurt.

Marius Dobrin
www.inda.ro
www.geocities.com/marius_dobrin
www.geocities.com/revista_pasager

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui