WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATASERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com  


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


Archiwum Wiadomosci Z Bialego Swiata:

www.mail-archive.com/tworczosc@yahoogroups.com/maillist.html


  24 MARCA, 32 A.C.


SPIS TRESCI

[1] Były generał Serbów bośniackich udał się do Hagi

[2] Berlusconi krytykowany za wypowiedź o gejach

[3] Brak kary za posiadanie narkotyków zwiększy przyzwolenie na ich zażywanie - debata w Belwederze

[4] Eksperci: Polski system przeciwdziałania narkomanii nie jest restrykcyjny

[5] Lubuskie: Ośmioro imigrantów zatrzymano na granicy z Niemcami

[6] Kto zaprojektuje Muzeum Żydów?

[7] Ustka: Feta z okazji rocznicy nadania praw miejskich przez Hitlera


WIADOMOSC I: Były generał Serbów bośniackich udał się do Hagi


 

Oskarżony o zbrodnie wojenne były generał wojsk Serbów bośniackich Vinko Pandurević odleciał w środę z Belgradu do Hagi, gdzie stanie przed międzynarodowym trybunałem ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.

 

Pandureviciowi towarzyszy członek Narodowej Rady Serbii i Czarnogóry (SCG) ds. współpracy z trybunałem haskim, Zoran Lonczar.

Pandurević oskarżony jest o współudział w masakrze ponad 7 tys. Muzułmanów w Srebrenicy w 1995 roku. Pandurević ukrywał się od 1999 roku, gdy został oskarżony przez ONZ-owski trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii o ludobójstwo i zbrodnie wojenne.

W 1995 roku generał dowodził brygadą Zvornik, która uczestniczyła w ataku na Srebrenicę, muzułmańską enklawę w Bośni i Hercegowinie, ogłoszoną przez ONZ strefą bezpieczeństwa. Po zajęciu miasta Serbowie bośniaccy wymordowali muzułmańskich mężczyzn. Masakra w Srebrenicy jest powszechnie uznawana za największą zbrodnię wojenną w Europie po II wojnie światowej.

Od początku tego roku w ręce trybunału haskiego oddało się sześciu innych Serbów bośniackich, oskarżonych o zbrodnie w czasów wojny w Bośni (1992-95).

Wydanie oskarżonych o zbrodnie jest warunkiem zacieśnienia stosunków Belgradu z UE i NATO. 27 marca Unia ma ogłosić raport na temat Serbii, a pozytywna ocena współpracy z trybunałem haskim może wpłynąć na rozpoczęcie rozmów o układzie stowarzyszeniowym, co stanowi pierwszy krok do ewentualnego członkostwa w Unii.

Władze Serbii mają nadzieję na podpisanie układu stowarzyszeniowego w marcu przyszłego roku, co otworzyłoby Belgradowi drogę do członkostwa w UE w 2012 roku.

Część Serbów bośniackich szukała schronienia w Serbii rządzonej przez Slobodana Miloszevicia, która popierała ich w czasie wojny na terenie Bośni. Rząd Serbii wezwał ostatnio wszystkich oskarżonych o zbrodnie wojenne, by oddali się dobrowolnie w ręce trybunału haskiego, gdyż w przeciwnym wypadku będą ścigani i ostatecznie wydani do Hagi.

 

http://info.onet.pl/1072407,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC II: Berlusconi krytykowany za wypowiedź o gejach


 

Włoskie stowarzyszenie gejów zaprotestowało przeciwko wypowiedzi Silvio Berlusconiego, który komentując swe kolejne problemy z wymiarem sprawiedliwości, oświadczył: "Jeśli we Włoszech chce się być kanonizowanym, trzeba być gejem lub lewicowcem".

 

Włoscy homoseksualiści powiedzieli, że żaden szef rządu w Europie nie pozwoliłby sobie na taki żart.

W oświadczeniu stowarzyszenia homoseksualistów Arcigay podkreślono, że premier Berlusconi idzie za przykładem ministrów ze swego rządu, którzy nie przepuszczą żadnej okazji, by obrazić gejów.

Przypomniano wypowiedzi ministra do spraw Unii Europejskiej Rocco Buttiglionego, którego kandydaturę na komisarza UE odrzucił Parlament Europejski w Strasburgu, a który nazwał homoseksualizm "nieładem moralnym", a także ministra ds. diaspory Mirko Tremaglii, ubolewającego nad tym, że - jak to ujął - "biedna jest Europa, gdzie większość stanowią kręcący tyłeczkami".

Według polityków lewicy, wypowiedź Silvio Berlusconiego to "czyste szaleństwo" i zachęta do głoszenia anachronicznych poglądów.

 

http://info.onet.pl/1072558,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC III: Brak kary za posiadanie narkotyków zwiększy przyzwolenie na ich zażywanie - debata w Belwederze


 

Brak kary za posiadanie narkotyków na własny użytek sprawi, że będą one bardziej dostępne, tańsze i będzie większe przyzwolenie na ich zażywanie, także wśród coraz młodszych osób - uważa dr Ewa Kamińska.

 

W środę podczas debaty w Belwederze "Karać czy nie karać za posiadanie narkotyków?" dr Kamińska, która prowadzi terapię dla narkomanów, przedstawiła mechanizmy uzależnienia.

"Uzależnienie jest pochodną dostępności narkotyków, przyzwolenia na ich zażywanie oraz indywidualnych czynników psychologicznych i biologicznych (braku umiejętności radzenia sobie z napięciem i oceny pierwszych kontaktów z narkotykiem" - powiedziała Kamińska. "Jeżeli zażycie narkotyku przynosi mu ulgę, to młody człowiek będzie po nie sięgał, jeżeli powoduje uczucia negatywne, to będzie je omijał" - dodała.

Zdaniem Kamińskiej, szczególnie podatne na uzależnienia są nastolatki; nie mają w pełni ukształtowanego centralnego układu nerwowego, są słabo zakorzenione w społeczeństwie, a nieraz zbyt mało dojrzałe. "I wychodzą z założenia: jeżeli za 20 zł mogę mieć taką radość, jaką sprawi mi kucie przez 3 miesiące, to wybieram 20 zł i sięgam po narkotyk" - powiedziała Kamińska. Przypomniała, że na ogół kończy się to uzależnieniem.

 

http://info.onet.pl/1072558,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC IV: Eksperci: Polski system przeciwdziałania narkomanii nie jest restrykcyjny


 

Polski system przeciwdziałania narkomanii nie jest systemem restrykcyjnym.

W ubiegłym roku na blisko 23 tys. podejrzanych o przestępstwa narkotykowe na karę bezwzględnego pozbawienia wolności skazane zostały 324 osoby - wynika z danych przedstawionych w środę w Belwederze podczas debaty "Karać czy nie karać za posiadanie narkotyków?".

"Mitem jest to, że młodzi ludzie idą do więzienia za skręta. Takich może być kilku na ponad 1800 skazanych za przestępstwa narkotykowe" - powiedział dr Mariusz Jędrzejko, który przedstawił statystyki dotyczące narkomanii. 70 proc. skazanych za przestępstwa narkotykowe to dilerzy, którzy sprzedawali lub udostępniali narkotyki.

Na konferencji podkreślano brak profilaktyki antynarkotykowej wśród młodzieży. Z badania przeprowadzonego na Mazowszu, którym objęto ponad 5 tys. młodych ludzi, wynika, że tylko 43 proc. z nich miało informacje dotyczące szkodliwości zażywania narkotyków.

 

http://info.onet.pl/1072558,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC V: Lubuskie: Ośmioro imigrantów zatrzymano na granicy z Niemcami


 

Straż Graniczna zatrzymała w rejonie Polanowic koło Gubina (Lubuskie) 8-osobową grupę imigrantów, którzy chcieli dostać się do Niemiec.

 

 

Uwierzyli oni przemytnikom, że w Nysie Łużyckiej jest mało wody, podczas gdy w rzeczywistości jej stan jest wysoki, a przeprawa przez nią bardzo niebezpieczna - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy lubuskiego oddziału Straży Granicznej Mariusz Skrzyński.

Grupę imigrantów strażnicy zatrzymali przed samym wałem. Mieli przy sobie nieduży, a do tego dziurawy ponton i panele podłogowe służące za wiosła - sprzęt, w który wyposażyli ich przemytnicy. "Gdyby przy jego użyciu próbowali pokonać wezbraną Nysę, mogło dojść do tragedii. Kiedy sami zobaczyli, jaki jest obecnie stan wody, byli zaskoczeni" - dodał Skrzyński.

W grupie jest Ukrainka, czworo obywateli Mołdawii oraz troje Czeczenów, w tym jedno małe dziecko. Jak ustaliła straż graniczna, wszyscy legalnie wjechali do Polski. Ukrainka i obywatele Mołdawii chcieli dostać się do Francji lub Włoch, Czeczeni planowali w Niemczech starać się o azyl.

"Ukrainka twierdzi, że za dostanie się do Niemiec zapłaciła Polakom 2 tys. euro. Czeczeńska rodzina natomiast miała dać 650 euro. Ludzie ci przekonywali ich, że w Nysie jest po kolana wody, a przeprawa przez nią nie stanowi większego problemu" - powiedział Skrzyński.

Czeczeńska rodzina prawdopodobnie trafi do ośrodka dla uchodźców, pozostałych obcokrajowców czeka wydalenie z naszego kraju z zakazem wjazdu do Polski przez okres od roku do pięciu lat.

 

http://info.onet.pl/1072558,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC VI: Kto zaprojektuje Muzeum Żydów?


 

"Gazeta Wyborcza" pisze, że światowej sławy architekci staną w szranki w konkursie na budynek Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Dziennik podkreśla, że nigdy tej klasy architekci nie zabiegali o projektowanie budynku, który ma stanąć w naszym kraju. Gazeta zwraca uwagę, że same nazwiska uczestników mogą zapewnić w przyszłości tłumy turystów i prestiż instytucji.

Muzeum chce zaprojektować między innymi Daniel Libeskind, który zasłynął projektem Muzeum Żydowskiego w Berlinie i planami nowych obiektów w miejscu nowojorskiego World Trade Center. Oprócz niego muzeum chcą też projektować David Chipperfield, Zvi Hecker i Peter Eisenman, projektant wstrząsającego pomnika upamiętniającego ofiary Holocaustu w Berlinie.

Międzynarodowe jury wybrało ich propozycje spośród 119 zgłoszeń z 21 krajów świata. W sumie do konkursu zaprosi 11 zespołów architektów, w tym dwie utytułowane polskie pracownie - Bulanda i Mucha Architekci z Warszawy oraz DDJM z Krakowa.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 30. czerwca.

Muzeum stanie na placu przed pomnikiem Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie.

 

http://info.onet.pl/1072558,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC VII: Ustka: Feta z okazji rocznicy nadania praw miejskich przez Hitlera


 

"Trybuna": Władze nadmorskiej Ustki ominęły świętowanie rocznicy wyrzucenia z miasta przez wojska radzieckie Niemców, dającego początek przyłączenia tej ziemi do Polski.

Za to zorganizowały fetę z okazji 70. rocznicy przyznania praw miejskich przez Adolfa Hitlera.

Gazeta pisze, że z wielką pompą świętujemy wszystkie klęski, narodowe tragedie. Tymczasem 60. rocznica - narodowy sukces, jakim było oparcie zachodniej granicy Polski na Odrze, przyłączenie Opolszczyzny, Pomorza Zachodniego oraz Warmii i Mazur - pozostaje prawie bez echa.

- Polska bez Ziem Odzyskanych byłaby karłowata, bardzo daleko od Europy. W 1939 r. od przemysłowego serca Polski - Katowic do granicy niemieckiej było 10 km, od Częstochowy - 30 km, Gdyni - 18 km. Oto miara tego, co się dokonało, powiedział "Trybunie" gen. Wojciech Jaruzelski.

Gazeta przypomina, że granicę zachodnią nowej Polski, opartą na Odrze, zaproponował w grudniu 1941 r. Józef Stalin. Jego propozycje zgodne były z poglądami Naczelnego Wodza i premiera RP gen. Władysława Sikorskiego, który uważał, że tamte ziemie, wraz z Prusami Wschodnimi, Opolszczyzną i Pomorzem, powinny przypaść Polsce.

Taką wizję Sikorski przedstawił prezydentowi USA Franklinowi Rooseveltowi podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych na przełomie 1942 i 1943 r. Amerykańska prasa zareagowała na to oskarżeniami o szerzenie "polskiego imperializmu i nacjonalizmu".

Także Brytyjczycy wymijająco odpowiadali na polskie propozycje uzyskania gwarancji dla planowanych zdobyczy na zachodzie. Dopiero na konferencji teherańskiej pod koniec 1943 r. z inicjatywy Stalina alianci wyrazili wstępną zgodę na oparcie naszej granicy zachodniej na Odrze, choć pod wpływem Winstona Churchilla przyjęto zapis, iż "ostateczne wytyczenie granic wymaga dokładnych studiów i w niektórych punktach ewentualnego przesiedlenia ludności".

 

http://info.onet.pl/1072558,12,1,0,120,686,item.html     


   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 
Do you Yahoo!?
Make Yahoo! your home page
Yahoo! Groups Sponsor
ADVERTISEMENT
click here


Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym