WIADOMOSCI Z BIALEGO SWIATA



SERWIS
Dedykowany dla Przetrwania, Ekspansji i Postepu Bialych Ludzi 


Swiatowy Kosciol Tworcy www.skt-or.szm.com

Bojkot Izraela www.skt-or.szm.com/bojkot.html

Wiedza To Potega www.potega.szm.com

Facts! www.facts.szm.com  


Aby ZAPISAC sie do naszego serwisu napisz na [EMAIL PROTECTED] a w temacie listu wpisz TAK.

Jezeli chcesz, aby twoj adres zostal usuniety w tresci tematu wpisz NIE.


MATT HALE
...wieziony przez amerykanskie zydostwo...
PM Matt Hale #15177424
MCC Chicago
71 West Van Buren Street
Chicago, IL 60605 USA


*** WIEDZA TO POTEGA!  PRAWDA TO NASZA BRON! ***


Archiwum Wiadomosci Z Bialego Swiata:

www.mail-archive.com/tworczosc@yahoogroups.com/maillist.html


  09 MARCA, 32 A.C.


SPIS TRESCI

[1] Niemcy: Kary więzienia dla neonazistów za ataki na cudzoziemców

[2] RPA: Tshwane zamiast Pretorii

[3] Nocne zamieszki w paryskiej "Afryce"

[4] Niemcy: 8 tys. euro od gejów dla "Kampanii przeciwko Homofobii"

[5] PE odmówił minuty ciszy dla uczczenia ofiar Katynia

[6] Polacy uważają, że należy pamiętać o obozie w Oświęcimiu

[7] Strona domowa magazynu Front Prawdy


WIADOMOSC I: Niemcy: Kary więzienia dla neonazistów za ataki na cudzoziemców


 

Dwunastu niemieckich neonazistów, którzy w Brandenburgii dokonali serii zamachów na należące do cudzoziemców bary i sklepy, zostało skazanych w poniedziałek na kary więzienia.

 

Sąd w Poczdamie uznał założoną przez oskarżonych organizację "Freikorps" za związek terrorystyczny. Przywódcę grupy, maturzystę Christophera H., skazano na 4,5 roku pozbawienia wolności.

Jedenastu pozostałych członków organizacji otrzymało kary więzienia od ośmiu miesięcy do dwóch lat w zawieszeniu. W chwili popełnienia przestępstw wszyscy uczestnicy zamachów byli nieletni (14-18 lat).

Prokurator generalny Brandenburgii Erardo Rautenberg powiedział, że wyrok jest "sygnałem", iż władze są przygotowane do skutecznej walki z organizacjami skrajnej prawicy. Sąd po raz pierwszy od lat 70. zastosował wobec organizacji neonazistowskiej paragraf kodeksu karnego dotyczący terroryzmu. 20-letni przywódca ugrupowania zapowiedział odwołanie się od wyroku.

Oskarżeni przyznali się do dokonania od sierpnia 2003 r. do maja 204 r. dziesięciu zamachów na bary i sklepy należące do obcokrajowców. Do ataków wykorzystywali koktajle Mołotowa. Celem zamachów było zmuszenie cudzoziemców do opuszczenia Havellandu (Zachodniej Brandenburgii). W wyniku zamachów nikt nie doznał obrażeń. Szkody materialne oszacowano na 800 tysięcy euro.

W mieszkaniu przywódcy "Freikorps" policja znalazła broń, materiały wybuchowe oraz nazistowską literaturę.

Brandenburgia należy do landów o najniższym odsetku cudzoziemców - 2,6 proc. W Berlinie jest ich 13,2 proc., w Hamburgu 14,6 proc.

 

http://info.onet.pl/1064438,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC II: RPA: Tshwane zamiast Pretorii


 

Przewodniki turystyczne po RPA trzeba będzie wkrótce pisać na nowo. Nazwy miast, ulic i placów, nawiązujące do białych osadników i apartheidu, są afrykanizowane.

Najnowsza decyzja: Pretoria będzie się nazywać Tshwane. Rada miejska podjęła decyzję w tej sprawie w poniedziałek wieczorem.

Pretoria zawdzięcza swą nazwę burskiemu generałowi Andriesowi Pretoriusowi. Tshwane, to imię wodza, który mieszkał w tamtej okolicy przed przybyciem białych osadników. Zarazem *tshwane* oznacza w jednym z miejscowych narzeczy *wszyscy jesteśmy równi*.

Kongres Narodowy (ANC) prezydenta Thabo Mbekiego zapowiada przemianowanie wszystkich większych miejscowości. Biali mieszkańcy RPA już nie protestują przeciwko tym planom, choć w przypadku pretorii wskazują na wielkie koszty, związane ze zmianą nazwy.

 

Ciekawe imionami jakich sławnych afrykańskich dowódców, wynalazców, artystów i pisarzy będą nazwane te ulice?

 

http://info.onet.pl/1064958,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC III: Nocne zamieszki w paryskiej "Afryce"


 

W Paryżu doszło w nocy do zamieszek. Kilkuset młodych ludzi starło się z policją. Kilkanaście osób zatrzymano.

 

Iskrą, która doprowadziła do wybuchu, było postrzelenie przez policję młodego Murzyna podejrzanego o handel narkotykami. Lekarze poinformowali, że jego stan jest krytyczny. Dwóch ubranych po cywilnemu policjantów usiłowało zatrzymać mężczyznę siedzącego w samochodzie. Podejrzany opierał się. Wywiązała się szamotanina. Padły strzały. Policja zatrzymała kobietę prowadzącą samochód.

Wkrótce potem grupki młodych ludzi zaatakowały funkcjonariuszy obrzucając patrole butelkami z benzyną i kamieniami. Podpalono kilka samochodów, powybijano szyby w witrynach sklepów.

Policja otoczyła kordonem rejon starć. Zamieszki miały miejsce na Barbesie w 18. dzielnicy Paryża określanej mianem Afryki. Mieszka tutaj wielu imigrantów z Algierii i z czarnej Afryki. Kilka okolicznych ulic to znane miejsca handlu narkotykami.

 

http://info.onet.pl/1064589,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC IV: Niemcy: 8 tys. euro od gejów dla "Kampanii przeciwko Homofobii"


 

Osiem tysięcy euro uzbierał Niemiecki Związek Lesbijek i Gejów (LSVD) na pomoc dla polskiej organizacji "Kampania przeciw Homofobii".

 

Przewodnicząca niemieckich Zielonych Claudia Roth przekazała w poniedziałek wieczorem w Berlinie czek Tomaszowi Bączkowskiemu - szefowi polskiej Fundacji Równości.

Zebrane fundusze są "symbolem międzynarodowej solidarności" - powiedziała Roth. Skrytykowała władze Warszawy za zakazanie w lecie ubiegłego roku demonstracji z okazji Christopher Street Day oraz ataki na uczestników podobnej parady w Krakowie. "Jako członek Unii Europejskiej, Polska musi przestrzegać europejskich standardów" - oświadczyła działaczka współrządzących w Niemczech Zielonych. "Nie będziemy tolerowali w Europie żadnych form dyskryminacji i wykluczania" - dodała.

Bączkowski zapowiedział, że za przekazane przez Niemców pieniądze 10 czerwca w Warszawie zostanie zorganizowana międzynarodowa konferencja "Równi, ale różni". Oprócz Roth w spotkaniu weźmie udział deputowany Zielonych Volker Beck. Dzień później w stolicy Polski ma się odbyć parada z okazji Christopher Street Day.

Obchody nawiązują do wydarzeń z 1969 roku w Nowym Jorku, gdzie doszło wówczas do starć policjantów z homoseksualistami. W Berlinie czerwcowa parada z tej okazji odbywa się od 26 lat.

 

http://info.onet.pl/1064552,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC V: PE odmówił minuty ciszy dla uczczenia ofiar Katynia


 

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego (PE) Josep Borrell odmówił w poniedziałek zgody na propozycję polskich eurodeputowanych, którzy pragnęli, by minutą ciszy uczcić pamięć tysięcy polskich oficerów, zabitych w roku 1940 w Katyniu przez Sowietów.

 

Przewodniczący PE przyznał, że prośba jest bez wątpienia uzasadniona.

"Jest to prośba bez żadnych wątpliwości uzasadniona, na pewno nie powinniśmy zapominać tamtych zdarzeń, nie powinniśmy zapominać tamtych ofiar" - powiedział Borrell, otwierając sesję plenarną Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

"Ale każdego dnia uświadamiamy sobie, że historia naszego kontynentu była tragiczna, bolesna. I każdego dnia, za sprawą tej historii, będziemy mieli do uczczenia bolesną rocznicę, ponieważ Europa była podzielona przez konflikty, w których zginęły miliony obywateli" - cytuje słowa Borrella francuska agencja AFP.

Borrell wyjaśnił, że w zeszłym tygodniu spotkał się na konsultacjach z przewodniczącymi grup politycznych PE, by - jak pisze AFP - "nie było minut ciszy lub ciągłych apeli na każdej sesji plenarnej".

"Mamy historię współczesną, historię zjednoczenia, powinniśmy umacniać pokój, demokrację, wartości UE, po to, by zapobiegać i nie dopuścić do powtórzenia wydarzeń z przeszłości" - powiedział przewodniczący PE.

Uczczenia rocznicy ofiar katyńskich polscy eurodeputowani domagali się w liście wysłanym do Borrella w zeszłym tygodniu.

 

http://info.onet.pl/1064523,12,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC VI: Polacy uważają, że należy pamiętać o obozie w Oświęcimiu


 

Niemal wszyscy dorośli Polacy (95 proc.) uważają, że pamięć o hitlerowskim obozie zagłady w Oświęcimiu jest ważna.

 

"Oświęcim" kojarzy się nam częściej z miejscem męczeństwa narodu polskiego (37 proc.), niż z miejscem zagłady Żydów (17 proc.) - wynika z sondażu CBOS.

Ponad dwie piąte badanych (43 proc.) nie wskazało żadnej z tych narodowości, a 16 proc. z tej grupy wskazywała na wielonarodowość ofiar zbrodni ludobójstwa.

W odczuciu większości ankietowanych (68 proc.) pamięć o obozie w Oświęcimiu jest ważna dla wszystkich ludzi na całym świecie, podczas gdy prawie połowa (47 proc.) wskazuje na znaczenie tej pamięci dla osób, które przeżyły obóz lub inne prześladowania, według blisko dwóch piątych (37 proc.) - dla wszystkich Polaków.

Jedna czwarta respondentów (25 proc.) uważa, że pamięć o Oświęcimiu jest ważna dla Żydów; niemal tyle samo (24 proc.) wskazuje na starsze pokolenie pamiętające wojnę, a nieco większa grupa (28 proc.) - pokolenia powojenne.

Ponadto co dziewiąty ankietowany (11 proc.) deklarował, że ma lub miał bliskich, którzy byli więźniami obozu Auschwitz-Birkenau, a co dwudziesty (5 proc.) stracił w nim kogoś z rodziny czy z najbliższych. Więcej niż jedna piąta badanych (22 proc.) powiedziała natomiast, że członkowie ich rodzin lub bliscy byli więźniami innych hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Blisko połowa badanych (49 proc.) zadeklarowała natomiast, że zwiedziła oświęcimskie muzeum. W komentarzu do badań czytamy, że "zwiedzanie muzeum w Oświęcimiu wyraźnie sprzyja dostrzeganiu szerszego, ogólnoludzkiego wymiaru tragedii Auschwitz-Birkenau". Na jej znaczenie dla całego świata wskazuje bowiem prawie trzy czwarte badanych, którzy byli w muzeum (72 proc.), a tylko niespełna dwie trzecie osób, które w nim nie były (64 proc.).

Ponadto im wyższy poziom wykształcenia badanych, tym więcej odpowiedzi świadczących, że Oświęcim kojarzy się z miejscem zagłady Żydów, a im niższy - z miejscem męczeństwa narodu polskiego.

CBOS wyjaśnia, że posługiwał się w badaniu polską nazwą obozu, ponieważ takiej używał w poprzednich sondażach. "Użycie niemieckiej nazwy Auschwitz-Birkenau mogłoby być bowiem niezrozumiałe dla części ankietowanych lub budzić wątpliwości co do przedmiotu pytań, a w konsekwencji w niekontrolowany sposób wpłynąć na wyniki sondażu oraz uniemożliwić porównanie z danymi z 1995 roku" - czytamy w komentarzu do wyników badania.

CBOS przypomina, że uroczystości związane z 60. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu miały międzynarodowy charakter. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych specjalną sesją uczciło 60-lecie wyzwolenia tego obozu. Oddano hołd pamięci ofiar holokaustu. Parlament Europejski przyjął w tej sprawie rezolucję, potępiającą *straszliwe okrucieństwa i tragedię holokaustu".

Dlatego CBOS postanowił dowiedzieć się, jak po uroczystościach rocznicowych polskie społeczeństwo postrzega obóz Auschwitz- Birkenau. Badanie "Po obchodach 60. rocznicy wyzwolenia Auschwitz- Birkenau - obóz w Oświęcimiu w świadomości Polaków" przeprowadzono w dniach 28 stycznia - 1 lutego 2005 r., na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków w liczbie 1133 osób.

 

http://info.onet.pl/1065100,11,1,0,120,686,item.html


WIADOMOSC VII: Strona domowa zina Front Prawdy


Właśnie ruszyła strona domowa magazynu Front Prawdy.

 

http://www.frontprawdy.abc.pl

 



     


   Naszym celem jest przetrwanie Bialych Ludzi za wszelka cene!    

 

 

##                  ##
##               ##
##      #    ##
##   ##  ##
##     ##
#     #

 



 


Celebrate Yahoo!'s 10th Birthday!
Yahoo! Netrospective: 100 Moments of the Web
Yahoo! Groups Sponsor
ADVERTISEMENT
Children International
Would you give Hope to a Child in need?
 
· Click Here to meet a Girl
And Give Her Hope
· Click Here to meet a Boy
And Change His Life
Learn More


Yahoo! Groups Links

Odpowiedź listem elektroniczym