1. Če govoriš o morali in eticnem delovanju, potem se dvigas nad studente in
ti sam dolocas kaj je prav in kaj narobe. Zanimivo. Neumno.

2. No torej si sam ugotovil, da sluzbe ne bo izgubil samo zato, ker studenti
povemo svoje pomisleke. Se mi zdi, da je to postopen proces. Torej najprej
povemo da se ne strinjamo z njegovim napredovanjem. Ko pa se postopoma
popravi, mu damo prosto pot.

3. Če sem prav razumel princip, je treba argumentirati zakaj ne dovolimo
napredovanja. On pritozbo vidi in ima moznost izboljsanja v prihodnje. To ni
delovanje za njegovim hrbtom! Ker vsako posamezno zadevo, bi lahko prezrli,
samo se pa nabere in na koncu odnos da negativno mnenje.

4. Doktorata se ne piše nekaj dni. A se ti ne zdi, da je ravno v tem
poanta?! Čas in rok je mel določen verjetno nekaj mesecev prej in zato ni
izgovora, da mora printat. Če je svoj "pritisk" sproščal nad študenti že
zaradi doktorata, potem človek ne sme postati profesor. Pizda, mu bo kakšen
svojec umrl naravne smrti, pa bo cel letnik zmetal - po tvoje upravičeno,
ker je pod pritiskom. Bog ne daj, da vzame kredit, pa ga bo moral plačevati
- pod pritiskom. Deset let bo metal folk.

Jaz sem ga imel lani, pa ti lahko povem da je bil odnos slabši. V prvem
semestru ni bilo vaj. Vaje so se pričele, ko je prišel Bajec, pa še to potem
ko smo se študenti + Bajec zmenili in naredili pritisk. Vaje so bile lani še
večji poden.

5. od kdaj je linčanje, če se napiše RESNICA in se poda mnenje študentov?
Pizda sej nisi hlapec, da se boš klanjal in lezel v rit vsem profesorjem,
asistentom in bodočim profesorjem. Linčanje bi bilo, če bi mu po vajah z
bejzbolko polomil noge in narezal gume na avtu. Do tega pa zaenkrat se ni
prislo, a ne.



-----Original Message-----
From: [EMAIL PROTECTED]
[mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Mitar
Sent: Sunday, March 19, 2006 12:58 PM
To: FRIClist
Subject: Re: [Friclist] asistent pri PB oz. OPB

Zdravo!

> 1. ne govori v imenu vseh studentov. Ce mas mnenje, govori zase.

Jaz ne govorim v imenu vseh studentov. Niti v svojem imenu. Jaz govorim
v imenu moralnega, eticnega in pravicnega delovanja. Opozarjam na to, da
nekatere stvari preprosto niso dobre in so nepravicne. In da mi misliti
to, da tega ne locis.

> 2. o kaki izgubi sluzbe govoris, a si na glavo padu? Bratranec mi je
> asistent ze cca 10 let, stric 20 pa nimata nobene zelje niti potrebe
> po napredovanju v prof. Zrnec mi deluje kot mulc, par let starejsi kot
> mi. IN ce bo zgubu sluzbo jo bo zgubu zaradi odnosa, ne zaradi staza!

Da, zaradi odnosa jo lahko izgubi. Ampak le potem, ko se studentje,
profesorji, vodstvo fakultete in verjetno tudi univerza po natancnem
procesu strinja, da je njegovo obnasanje taksno, da ne more biti
zaposlen na fakulteti. In v ta proces sodi tudi to, da je postopen in da
ima vmes moznosti, da se popravi.

> 3. vsekakor bi bil pravilen pristop NAJPREJ odnos, potem napredovanje!

Najbolj pravilen pristop bi bil, da se o vseh teh stvareh z njim
pogovori. Ne pa da mi tudi nekaj za njegovim hrbtom odlocamo o njegovi
usodi. Brez njegove moznost zagovarjanja, argumentiranja in v koncni
fazi brez moznosti popravljanja.

> 4. Kaj je in kaj ni njegov doktorat nas ne sme zanimat. Tako kot njega ne
> zanima, da mam jaz tekmo in bi mi izpit bolj odgovarjal en teden
zamaknjen.
> Roki so zato, da se jih drzi. Sploh pa kot omenjeno, dogodivscina z
> doktoratom NI EDINA

Kaj ti mislis, da se doktorat pise nekaj dni? Cisto mozno je, da je zato
cel semester bil taksen, ker je ves cas bil pod pritiskom pravocasno
napisati doktorat.

Bilo bi dobro dobiti kaksno mnenje visjih letnikov. Da vidimo, kaksen je
bil recimo lani.

Ampak to ni niti vprasanje. Dejstvo je, da je bil njegov odnos slab in
da je potrebno zato nekaj narediti. Vprasanje je le kaj in kako. In jaz
zagovarjam pravicen nacin. Taksen, ki mu da moznost.

> 5. a nisi ti na strojni? A mas ti tud zrneca? CE ga nimas - kako pol
> sploh lahko ocenjujes in komentiras odnos asistenta, ki ga ne poznas?

Ne, nisem na logiki in sistemih. Sem smer programska oprema in sem ga
imel v prvem semestru. V drugem ga pa nimam.

In tudi ce ga ne bi imel, so stvari, ki jih jaz komentiram enako
veljavne. Jaz komentiram nacin in postopek, kako ste se lotili problema
njegovega odnosa. Ta preprosto ni pravicen in zelo spominja na lincanje
na divjem zahodu - vzeti stvari v svoje roke in deliti pravico.


Mitar


Reply via email to