1. Če govoriš o morali in eticnem delovanju, potem se dvigas nad studente in ti sam dolocas kaj je prav in kaj narobe. Zanimivo. Neumno.
2. No torej si sam ugotovil, da sluzbe ne bo izgubil samo zato, ker studenti povemo svoje pomisleke. Se mi zdi, da je to postopen proces. Torej najprej povemo da se ne strinjamo z njegovim napredovanjem. Ko pa se postopoma popravi, mu damo prosto pot. 3. Če sem prav razumel princip, je treba argumentirati zakaj ne dovolimo napredovanja. On pritozbo vidi in ima moznost izboljsanja v prihodnje. To ni delovanje za njegovim hrbtom! Ker vsako posamezno zadevo, bi lahko prezrli, samo se pa nabere in na koncu odnos da negativno mnenje. 4. Doktorata se ne piše nekaj dni. A se ti ne zdi, da je ravno v tem poanta?! Čas in rok je mel določen verjetno nekaj mesecev prej in zato ni izgovora, da mora printat. Če je svoj "pritisk" sproščal nad študenti že zaradi doktorata, potem človek ne sme postati profesor. Pizda, mu bo kakšen svojec umrl naravne smrti, pa bo cel letnik zmetal - po tvoje upravičeno, ker je pod pritiskom. Bog ne daj, da vzame kredit, pa ga bo moral plačevati - pod pritiskom. Deset let bo metal folk. Jaz sem ga imel lani, pa ti lahko povem da je bil odnos slabši. V prvem semestru ni bilo vaj. Vaje so se pričele, ko je prišel Bajec, pa še to potem ko smo se študenti + Bajec zmenili in naredili pritisk. Vaje so bile lani še večji poden. 5. od kdaj je linčanje, če se napiše RESNICA in se poda mnenje študentov? Pizda sej nisi hlapec, da se boš klanjal in lezel v rit vsem profesorjem, asistentom in bodočim profesorjem. Linčanje bi bilo, če bi mu po vajah z bejzbolko polomil noge in narezal gume na avtu. Do tega pa zaenkrat se ni prislo, a ne. -----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Mitar Sent: Sunday, March 19, 2006 12:58 PM To: FRIClist Subject: Re: [Friclist] asistent pri PB oz. OPB Zdravo! > 1. ne govori v imenu vseh studentov. Ce mas mnenje, govori zase. Jaz ne govorim v imenu vseh studentov. Niti v svojem imenu. Jaz govorim v imenu moralnega, eticnega in pravicnega delovanja. Opozarjam na to, da nekatere stvari preprosto niso dobre in so nepravicne. In da mi misliti to, da tega ne locis. > 2. o kaki izgubi sluzbe govoris, a si na glavo padu? Bratranec mi je > asistent ze cca 10 let, stric 20 pa nimata nobene zelje niti potrebe > po napredovanju v prof. Zrnec mi deluje kot mulc, par let starejsi kot > mi. IN ce bo zgubu sluzbo jo bo zgubu zaradi odnosa, ne zaradi staza! Da, zaradi odnosa jo lahko izgubi. Ampak le potem, ko se studentje, profesorji, vodstvo fakultete in verjetno tudi univerza po natancnem procesu strinja, da je njegovo obnasanje taksno, da ne more biti zaposlen na fakulteti. In v ta proces sodi tudi to, da je postopen in da ima vmes moznosti, da se popravi. > 3. vsekakor bi bil pravilen pristop NAJPREJ odnos, potem napredovanje! Najbolj pravilen pristop bi bil, da se o vseh teh stvareh z njim pogovori. Ne pa da mi tudi nekaj za njegovim hrbtom odlocamo o njegovi usodi. Brez njegove moznost zagovarjanja, argumentiranja in v koncni fazi brez moznosti popravljanja. > 4. Kaj je in kaj ni njegov doktorat nas ne sme zanimat. Tako kot njega ne > zanima, da mam jaz tekmo in bi mi izpit bolj odgovarjal en teden zamaknjen. > Roki so zato, da se jih drzi. Sploh pa kot omenjeno, dogodivscina z > doktoratom NI EDINA Kaj ti mislis, da se doktorat pise nekaj dni? Cisto mozno je, da je zato cel semester bil taksen, ker je ves cas bil pod pritiskom pravocasno napisati doktorat. Bilo bi dobro dobiti kaksno mnenje visjih letnikov. Da vidimo, kaksen je bil recimo lani. Ampak to ni niti vprasanje. Dejstvo je, da je bil njegov odnos slab in da je potrebno zato nekaj narediti. Vprasanje je le kaj in kako. In jaz zagovarjam pravicen nacin. Taksen, ki mu da moznost. > 5. a nisi ti na strojni? A mas ti tud zrneca? CE ga nimas - kako pol > sploh lahko ocenjujes in komentiras odnos asistenta, ki ga ne poznas? Ne, nisem na logiki in sistemih. Sem smer programska oprema in sem ga imel v prvem semestru. V drugem ga pa nimam. In tudi ce ga ne bi imel, so stvari, ki jih jaz komentiram enako veljavne. Jaz komentiram nacin in postopek, kako ste se lotili problema njegovega odnosa. Ta preprosto ni pravicen in zelo spominja na lincanje na divjem zahodu - vzeti stvari v svoje roke in deliti pravico. Mitar
