Zdravo!

> 1. ne govori v imenu vseh studentov. Ce mas mnenje, govori zase.

Jaz ne govorim v imenu vseh studentov. Niti v svojem imenu. Jaz govorim
v imenu moralnega, eticnega in pravicnega delovanja. Opozarjam na to, da
nekatere stvari preprosto niso dobre in so nepravicne. In da mi misliti
to, da tega ne locis.

> 2. o kaki izgubi sluzbe govoris, a si na glavo padu? Bratranec mi je
> asistent ze cca 10 let, stric 20 pa nimata nobene zelje niti potrebe
> po napredovanju v prof. Zrnec mi deluje kot mulc, par let starejsi kot
> mi. IN ce bo zgubu sluzbo jo bo zgubu zaradi odnosa, ne zaradi staza!

Da, zaradi odnosa jo lahko izgubi. Ampak le potem, ko se studentje,
profesorji, vodstvo fakultete in verjetno tudi univerza po natancnem
procesu strinja, da je njegovo obnasanje taksno, da ne more biti
zaposlen na fakulteti. In v ta proces sodi tudi to, da je postopen in da
ima vmes moznosti, da se popravi.

> 3. vsekakor bi bil pravilen pristop NAJPREJ odnos, potem napredovanje!

Najbolj pravilen pristop bi bil, da se o vseh teh stvareh z njim
pogovori. Ne pa da mi tudi nekaj za njegovim hrbtom odlocamo o njegovi
usodi. Brez njegove moznost zagovarjanja, argumentiranja in v koncni
fazi brez moznosti popravljanja.

> 4. Kaj je in kaj ni njegov doktorat nas ne sme zanimat. Tako kot njega ne
> zanima, da mam jaz tekmo in bi mi izpit bolj odgovarjal en teden zamaknjen.
> Roki so zato, da se jih drzi. Sploh pa kot omenjeno, dogodivscina z
> doktoratom NI EDINA

Kaj ti mislis, da se doktorat pise nekaj dni? Cisto mozno je, da je zato
cel semester bil taksen, ker je ves cas bil pod pritiskom pravocasno
napisati doktorat.

Bilo bi dobro dobiti kaksno mnenje visjih letnikov. Da vidimo, kaksen je
bil recimo lani.

Ampak to ni niti vprasanje. Dejstvo je, da je bil njegov odnos slab in
da je potrebno zato nekaj narediti. Vprasanje je le kaj in kako. In jaz
zagovarjam pravicen nacin. Taksen, ki mu da moznost.

> 5. a nisi ti na strojni? A mas ti tud zrneca? CE ga nimas - kako pol
> sploh lahko ocenjujes in komentiras odnos asistenta, ki ga ne poznas?

Ne, nisem na logiki in sistemih. Sem smer programska oprema in sem ga
imel v prvem semestru. V drugem ga pa nimam.

In tudi ce ga ne bi imel, so stvari, ki jih jaz komentiram enako
veljavne. Jaz komentiram nacin in postopek, kako ste se lotili problema
njegovega odnosa. Ta preprosto ni pravicen in zelo spominja na lincanje
na divjem zahodu - vzeti stvari v svoje roke in deliti pravico.


Mitar

Reply via email to