Zdravo!

> 1. Če govoriš o morali in eticnem delovanju, potem se dvigas nad
> studente in ti sam dolocas kaj je prav in kaj narobe.

Ti trdis, da ce govorim o moralnem in eticnem delovanju, da je to
dviganje nad druge?

Ena moznost je, da torej trdis, da drugi niso zmozni moralnega in
eticnega ravnanja in da se s tem, da jaz govorim o tem, dvigujem nad
druge, saj sem si drznil privzeti, da lahko moralno in eticno delujem?
Mogoce zato tudi trdis, da lahko oseba doloca kaj je moralno in eticno
in da bi naj jaz to pocel? A se ti ne zdi, da je to ravno v nasprotju s
tem, kaj bi naj morala in etika bili? In da nekako ena oseba ne more
dolocati kaj je moralno in eticno, saj bi naj to bile univerzalno
clovesko? In ker je univerzalno clovesko, je lahko vsak clovek zmozen
moralnega in eticnega ravnanja.

Ce pa si vseeno mnenja, da smo ljudje sposobni kriticno presojati
moralno in eticno ravnanje, potem pa se nekako ne morem dvigovati nad
studente, saj lahko vsak sam oceni, ali jaz govorim o moralnih in
eticnih dejanjih, ali pa res le sam dolocam, kaj je prav in kaj narobe
pod pretvezo, da je to moralno in eticno. In to je ravno ta cudovita
lastnost morale in etike.

Skratka, ta tvoja trditev je popoln nesmisel, ki sicer mogoce zveni
udarno in resnicno, je pa enostavno povedano neresnica, ki nic ne pove,
le trudi se razvrednotiti moje argumente. Kot taka tudi ne sodi v
konstruktivno debato in zato bi te naprosal, da se jih v bodoce
izogibas.

> 3. Če sem prav razumel princip, je treba argumentirati zakaj ne
> dovolimo napredovanja. On pritozbo vidi in ima moznost izboljsanja v
> prihodnje. To ni delovanje za njegovim hrbtom! Ker vsako posamezno
> zadevo, bi lahko prezrli, samo se pa nabere in na koncu odnos da
> negativno mnenje.

Seveda je delovanje za njegovim hrbtom. Ker negativno mnenje glede
napredovanja je ena koncnih stvari, ki bi jih morali studentje dati. Ne
pa prva. Prvo bi se mu morali ocitki povedati in poskusiti resiti brez
"prisile". Torej to ni pravilen vrstni red resevanja tega problema.

> 4. Doktorata se ne piše nekaj dni. A se ti ne zdi, da je ravno v tem
> poanta?! Čas in rok je mel določen verjetno nekaj mesecev prej in zato
> ni izgovora, da mora printat. Če je svoj "pritisk" sproščal nad
> študenti že zaradi doktorata, potem človek ne sme postati profesor.
> Pizda, mu bo kakšen svojec umrl naravne smrti, pa bo cel letnik zmetal
> - po tvoje upravičeno, ker je pod pritiskom. Bog ne daj, da vzame
> kredit, pa ga bo moral plačevati - pod pritiskom. Deset let bo metal
> folk.

Sedaj pa napihujes stvari. Kolikor vem, se je trudil ocenjevati posteno in
pravicno. Meni se zdi, da si je za vsakega pri seminarski vzel eno uro,
da je videl ali res zna ali ne. In glede tega je nad povprecjem faksa.
Mogoce se to komu zdi izzivljanje, ampak enako se govori tudi o prof.
Kodeku. In temu jaz recem le to, da zahteva, da znas. Mogoce tega nismo
navajeni?

> Jaz sem ga imel lani, pa ti lahko povem da je bil odnos slabši. V
> prvem semestru ni bilo vaj. Vaje so se pričele, ko je prišel Bajec, pa
> še to potem ko smo se študenti + Bajec zmenili in naredili pritisk.
> Vaje so bile lani še večji poden.

Torej se je do letos izboljsal? Torej se izboljsuje? Torej se je potem
ocitno koristno z njim pogovoriti. In torej bi to morali narediti.

> 5. od kdaj je linčanje, če se napiše RESNICA in se poda mnenje
> študentov? Pizda sej nisi hlapec, da se boš klanjal in lezel v rit
> vsem profesorjem, asistentom in bodočim profesorjem. Linčanje bi bilo,
> če bi mu po vajah z bejzbolko polomil noge in narezal gume na avtu. Do
> tega pa zaenkrat se ni prislo, a ne.

Ocitno ti mislis, da lincanje pomeni le fizicno obracunavanje? Fizicno
obracunavanje je le sredstvo izvajanje linca. V nasem primeru pa je to
sredstvo negativno mnenje, ki se bi naj uporabilo za to, da se kaznuje
njegov slab odnos, brez tega da bi se o tem z njim pogovorilo.


Mitar

Reply via email to