Diagramske tehnike pridejo pomoje vse, ki smo jih delali za 2.
seminarsko. Edino za UML ne bom dal roke v ogenj, ker ga res nismo
delali, sem si ga pa na hitro pogledal. Je pa veliko večja možnost, da
dobite podatkovne tokove, funkcionalno dekompozicijo, strukturni diagram
in pa kakšnega od procesnih modelov.
Vaj je, odkar so začeli pobirati izpite, bolj malo. Normalizacija
izgleda tako, da imaš narisan en primer nekega dokumenta (glava
dokumenta + neka tabelica spodaj), katerega moraš spraviti do 3NO. Ni
nobenih hudih odvisnosti, skoraj vse so takšne, da en atribut določa
drugega, tako da je samo reševanje trivialno. Je pa tokrat bilo nekaj
več atributov kot včasih.
LP, Tadej
a pravi:
re
On Sun, 2006-06-25 at 12:26 +0200, Tadej Štajner wrote:
Razlika je edino ta, da je izpit precej obsežnejši. Imaš 95 minut,
teksta je pa za nekaj več kot 1 stran, kar pri podatkovnem modelu
znese cca 15-20 entitet (v prejšnjih izpitih jih je bilo okoli 10).
Huh, pa a se ni zdaj celo cas nekaj skrajsal .. fino. Super, so si to
zastavili.
Na prvem roku smo morali narisati še en kontekstni diagram podatkovnih
tokov (tega ni veliko) ter procesno logiko za 2 pravili (tukaj si si
lahko katerokoli metodo).
Katere vse diagramske tehnike pa pridejo v postev? Kaj UML pride tudi v
postev? Je Rupnik kaj rekel, ker kolikor mi je znano se ga ni jemalo na
nobenih avditornih vajah, ali se pac motim? Vsaj lani ne.
Zadnja naloga je bila normalizacija, ki pa je imela tudi nekaj več
atributov in odvisnosti kot pri starejših izpitih. Mislim, da je
nakoncu prišlo 8 ali 9 entitet.
Hmm .. so kje kaksne pametne vaje (pomoznosti z resitvami), kar se
normalizacije tice? Ker tisto kar je bilo na avditornih vajah je bolj
bogo, pa se IMO je cisto drugace kot pri PB.
Sam izpit ni težak, ti pa zelo zelo hitro zmanjka časa.
To verjamem, to je bil problem ze lani ..
a.