-NetMeeting/projektor
LRI4j je nova ucilnica in dosti stvari ni se tako kot bi ona zelela.
Je pa redno opominjala g. Groma, ki je za to zadolzen. Do predkratkim
sploh ni bilo na voljo projektorja, ki bi bil v tisti učilnici,
Vavpotic, je pac prinesel enega, vendar ne moremo pricakovat, da bo zdej
vsakic nosila s seboj ga. NetMeeting pa je tudi nekaj, kar ji je bilo
dano, ker v LRI4(tisti v kleti, ko je se bla) ni bilo mogoce projecirat
nikamor, ker je prevec stisnjena. Uno se pa sesuva, ker je ocitno
nestabilna rec in gre tudi njej na zivce.
Zdej kdo je kriv in kdo ni, se lahko tepejo in prelagajo odgovornost do
nezavesti. Dejstvo ostaja, da so bile vaje NEPRIMERNE in NEIZVEDENE tako
kot bi morale bit! Študentje od vaj v taki formi nismo potegnili
ničesar! Sramota, da so take pićke in ne upajo enkrat za spremembo slabe
izvedbe sprejet na svoja ramena.
Mimogrede je zanimivo to, da so nad njo ogorčeni tudi lanski študentje,
ki so imeli vaje v LRI4. Ob tem poudarim, da je v isti učilnici na istem
orodju imel vaje dr. Rupnik. Njemu se čudežno nikoli ni nič sesuvalo in
je vse delovalo brez prekinitev in na profesionalni ravni.
-dostop do računlnikov
dostop do LRI4j bo mogoč. Na kolegiju v torek so odobrili, da se tudi
ta učilnica, da na voljo študentom. Glede rezervacij je trenutno
potrebno it
do Groma, bom pa poskusla uslihtat, da bo tut to imel referat cez.
Ampak bomo vidli.
Super!
-dva možna termina avditornih vaj
Dva termina nista potrebna, saj je že ta termin bil slabo obiskan in
očitno nista potrebna dva.
Ob tem me zanima, zakaj ni poskusila drugega termina? Prvi termin je bil
prvič obiskan obilno! Slaba razlaga, branje s prosojnic, prevelika gužva
je prispevala k osipu... Drugega termina ni imela NIKOLI, niti poskusno,
niti nas ni vprašala za mnenje! Ob tem bi rad poudaril, da je ona
plačana za to da je tam in da razlaga. Pa tudi, če je prisoten samo en
študent. Temu se reče profesionalizem, naj se ga nauči al pa naj gre med
klošarje.
-natančna navodila za install Lotusa
V prihodnje bo na internetno stran izobesil navodila za instalacijo,
se pa čudi, da imajo s tem težave študentje v 4.letniku.
Glede nastavitev potrebnih parametrov, prenos user.id-ja pa naj bi vam
razložila na vajah. Tko, da tisti, ki ste bili, bi morali vedet.
Mene čudi, da ima strokovnjak za računalništvo probleme s postavitvijo
osnovne spletne strani. In ne ve, da v imenih datotek ne sme bit
šumnikov in presledkov. O user idjih je govorila, vendar konkretnih
nastavitev ni povedala!
- več primerov osnovnega dela v okolju
Asistentka ioma na voljo 5ur za vaje. Od tega 1h nameni za
predstavitev okolja. Predlagala sem ji, da naj dodatni termin avditornih
izkoristi za dodatne vaje iz Lotusa. Vendar sama ni vedla, kaj bi vi
še radi. Zato je prosila, če ji lahko nekdo napiše nek sestavek
idej in primerov, kajb i vi želeli slišat kot osnovi primeri v Lotusu
Lahko gremo od začetka na hitro vse še enkrat skoz. Kot rečeno, večina
nas od vaj ni odnesla ničesar oz. zelo malo. Bil sem prisoten na vseh
vajah, sedel v sprednjih vrstah in poslušal! Potem gremo lahko čez
posamezne točke domače naloge. Lahko razloži programiranje v LotusNotes,
ki podpira 3 vrste programiranja. In formule, ki jih je ona omenila, so
najmanj uporabna zadeva. Naj razloži osnove lotusScripta! Kako se naredi
formo v formi, tudi mene zanima, predvsem zato ker je bil primer v
domaci nalogi. Potem kako se dinamično dodaja elemente v formo (ob kliku
na gumb)?
Za seminarsko moramo delati v Lotus Workflowu. Glede na to, da tega
sploh obravnavali nismo (omenjen samo na avditornih), bi lahko dodatni
dve uri porabila tudi za podrobnejšo demonstaracijo le-tega.
Že s to debilno izjavo "kaj bi še radi" pokaže svoje poznavanje
programa, saj nakaže na idejo, da se LotusNotes lahko naučimo in
obvladamo v cca 10 urah.
-termini zagovorov domačih nalog
Termin je samo en. Ti pa lahko opravljaš izpit in pač dobiš 0 točk iz
domačih nalog. To je pač njihova izbira, tukaj ne moremo nič
na izpit boste pa lahko šli, kar je pomembno.
Dokler je to delna ocena pri izpitu, pomoje s tem kršijo zakon oz.
pravilnik. Po pravilniku je študent upravičen do opravljanja izpita -
mislim da 3x letno. Pri čemer je smiselno govorit o možnosti 100%
doseganja točk ob vsakem opravljanju izpita. Torej je potrebno ali
dodati možnost opravljanja domače naloge 3x letno ali ukinit povezavo
med oceno izpita in domačo nalogo!
Vidim, da je mela asistentka ogromno problemov z samo tehniko in za to
ni kriva ona. Jaz se bom obrnila s ena Groma in zahtevala,
da se te zadeve uredijo, vas pa naprosam, da se ji odzovete, ce nocete
osebno, loh men posljete predloge, samo, da bo dobila
idejo kaj bi bilo dobro se bolj obdelat (pa prosim odzovite se tisti,
ki ste na teh vajah bili).
Tezave s tehniko so bile. Smiselno je, da asistent oz. katedra poskrbi,
da do njih ne prihaja. Če do težav pride, se mi zdi samoumevno, da se
izvedejo ustrezni ukrepi v tej smeri - najprej s sankcijami zoper
neprimernega administratorja, potem se pa prilagodi izvedbo vaj glede na
razmere. Ne sme pa priti do tega, da izvedbe vaj NI, zahteve in
pričakovanja pa ostanejo enaka.
Drugače pa Mojca ... Hvala za to, da skrbiš in se trudiš za nas :)