Nu stiu daca ar fi neaparat asa. Adica omu' conform datelor pe care le
gasesc pe net are o oarecare istorie in software si in linux in
particular (cica ar fi fost si debilian developer in tinerete - cit de
semnificativ a contribuit insa nu stiu) si nu cred ca ar renunta la
ubuntu doar pentru ca i s-a sculat p*la pe partea cealalta intr-o
dimineata :) Si chiar daca ar renunta, codebase-ul ramine, il vor prelua
altii.

Mantainer Apache. Cam asta ştiu eu cel puţin.

Cit despre Ubuntu entarpraiz, nu are decit sa fie, atita vreme cit alea
free ramin asa cum sint acum nu cred ca va avea nimeni ceva de
comentat).

Mai au ceva de săpat. N-au deloc unelte de administrare, decât cele
preluate de la Red Hat :)

IMHO ce au facut pina acum cei de la canonical este ok, si in plus
atitudinea lor mi s-a parut a fi in general de bun simt,lipsita de
extremisme comerciale sau stallmaniste.

Exactly.

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui