Sunt de acord; la un moment dat, apele se despart: trebuie sa alegi de partea 
cui esti: a ticalosilor sau a celor care incearca sa faca functionala 
democratia din Romania. Si inca ceva, special pentru cel sau cea care se 
ascunde sub titulatura aceasta putin pompoasa: domnul Tutea spunea la un moment 
dat intr-un interviu (nu imi amintesc pe cine cita) ca daca pana la treizeci de 
ani nu esti de stanga, inseamna ca nu ai inima, dar daca persisti dupa aceasta 
varsta, inseamna ca esti (scuzati) cretin.
   
  O. 

Mihail Bota <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
          --- In [email protected], "cultural_society_orpheus" 
<[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >Era corect daca se afirma ca PD isi toarna otrava mai departe.
> Ce culoare politica are acest partid?Cred ca are culoarea 
> curcubeului.Cat la suta din electorat au votat PD?

Cu capt. Nemo la timona, ma indoiesc ca partidul asta are culoarea 
curcubeului:)

Nimic din ce ai scris nu infirma ce am spus eu. Totusi, permite'mi sa 
ma indoiesc ca cei care de care zici ca sunt viitorul, sunt chiar asa. 
O data pentru ca puterea o au de fapt urukhaii PSD, a doua, ca istoria 
lor arata un pic contrariul si a treia, cu Vacaroiu la Cotroceni 
trebuie sa ai un simt al umorului elefantin ca sa afirmi asa ceva.

Dar hai sa mai lasam politichiile deoparte, cred ca sunt alte grupuri 
destinate acestui subiect suav. 
De asemenea, sper ca nu iti cer prea mult sa te semnezi, sa stim si noi 
cu cine vorbim. Desigur, mai exista posibilitatea ca mesajul anterior 
sa fi fost opera colectiva a acestei societati culturale Orpheus 
(chiar, ce face? societatea si nu Orfeus, desigur).

M.



         

       
---------------------------------
Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
 Check outnew cars at Yahoo! Autos.

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui