> Poate votul uninominal sa fie cheia care va descuia si invita la 
> responsabilitate,respect fata de electorat si teama de a nu cadea in 
> dizgratia acestui electorat.

Basescu a asteptat 60 de zile un aviz din partea Parlamentului
referitor la aceasta chestiune cu votul uninominal. Parlamentul, mai
bine zis cei care fac parte acum din acest Parlament, nu s'au grabit
nicidecum sa dea acest aviz - preocupati sa comenteze ce mai afirma
presedintele tarii, pe unde mai afirma, ce mai face el in viata
privata, cate 'bai de multime' a facut, etc. si sa interpreteze
convenabil 'majoritatii parlamentare' formate din psd-pc-pnl-prm tot
soiul de chichitze legislative, astfel incat sa gaseasca ceva ce n'a
mai gasit nimeni... ceva ce de fapt era scris negru pe alb nu de ieri,
in faimoasa lege numita Constitutia RO. tot felul de interpretari
dubioase, 'convenabile' lor. penibil, jalnic si rusinos...:> 

Raspunde prin e-mail lui