Revolutie!  asta e raspunsul, altfel o duceti inainte asa, furati si 
batjocoriti de hoti si criminali care au puterea acuma.

Sannicolau Mare-Timis-Romania-UE <[EMAIL PROTECTED]> wrote:          VICTOR 
SOCACIU

Cantec pentru mama lor

Refren : 

Buna tara, rea croiala

Mama ei de randuiala.

Aia hoti, astia hoti,

Mama lor la toti.

Vin ai nostri, pleacâ ai nostri

Noi râmînem tot ca prosti.

Aia hoti, astia hoti,

Mama lor la toti.

Bat-o vina, bat-o strechea

Trage-aicea cu urechea.

Mai romane, om sarac

Iara ti-au venit de hac.

Ne promit marea cu sarea

Si conduc aiurea tara.

Opozanti si potentati

Iar va bateti joc de frati.

Refren ...

Politrucii-si fac concedii

Pe la Cannes, Hawai, ca regii

Pensionarii, pedagogii

Au ajuns precum milogii.

Venetici fac pretul painii

Iar la cozi stam noi, romanii

Muncitorii n-au salarii,

Curvele pupa dolarii.

Refren ...

Romania-i de vanzare

Cu uzini, crese, hotare.

Spagile au zornait,

Algoritmu-i multumit.

Dumnezeu dac-ar veni

Prim-ministru intr-o zi

L-am manji si i-am gasi

Cazier la SRI.

Refren ...

----- Original Message ----- 
From: Mihail Bota 
To: [email protected] 
Sent: Friday, April 20, 2007 8:29 AM
Subject: {Disarmed} [RomaniaUSA] Re: ce parere aveti?

--- In [email protected], "cultural_society_orpheus" 
<[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >Era corect daca se afirma ca PD isi toarna otrava mai departe.
> Ce culoare politica are acest partid?Cred ca are culoarea 
> curcubeului.Cat la suta din electorat au votat PD?

Cu capt. Nemo la timona, ma indoiesc ca partidul asta are culoarea 
curcubeului:)

Nimic din ce ai scris nu infirma ce am spus eu. Totusi, permite'mi sa 
ma indoiesc ca cei care de care zici ca sunt viitorul, sunt chiar asa. 
O data pentru ca puterea o au de fapt urukhaii PSD, a doua, ca istoria 
lor arata un pic contrariul si a treia, cu Vacaroiu la Cotroceni 
trebuie sa ai un simt al umorului elefantin ca sa afirmi asa ceva.

Dar hai sa mai lasam politichiile deoparte, cred ca sunt alte grupuri 
destinate acestui subiect suav. 
De asemenea, sper ca nu iti cer prea mult sa te semnezi, sa stim si noi 
cu cine vorbim. Desigur, mai exista posibilitatea ca mesajul anterior 
sa fi fost opera colectiva a acestei societati culturale Orpheus 
(chiar, ce face? societatea si nu Orfeus, desigur).

M.

__________ NOD32 2205 (20070419) Informatii __________ 

Acest mesaj a fost verificat de NOD32 Antivirus. 
http://www.nod32.ro

[Non-text portions of this message have been removed]



         

       
---------------------------------
Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
 Check outnew cars at Yahoo! Autos.

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui