At 12:02 AM 2/14/01 +0100,

Pan S.B. skomentowal:
>>
>> mam obawy ze Pan Adam zaczerpnal
>> powyzsze motto z banknotu dolarowego,
>> pojawilo sie ono na nim w roku 57
>> zastepujac "E Pluribus Unum",
>>
>> Motto "In God we trust jest przysiega masonska,
>> ktokolwiek nie wierzy w Supreme Being nie moze zostac masonem.
>>
>> Poprosze o komentarz Pana Adama
>>
>> Andrzej
>>
>
>Panie Andrzeju, o ile dobrze rozumiem slow "In God we trust" znaczy to "W
>Bogu mamy nadzieje". Coz w tym masonskiego? czy wszystko zaraz musi kojarzyc
>sie z masoneria? Ja tylko prosilem by pisac po polsku, gdyz nie ma tutaj
>potrzeby uzywac innych jezykow. A to co pan napisal wprowadza mnie w lek i
>bede sie bal odmawiac paciorek, by nie wyznawac wiry masonom ;)
>
>SB
>

Dziekuje serdecznie, coz ja bym bez Pana poczal,
pewnie modlilbyn sie do diabla i myslal
ze "in God we trust" to tyle samo co "ave satan"
jak pan to czyni blogoslawiac LICHWE,
ale jak juz pan to robi to proponuje
zapoznac sie z historia banknota jednodolarowego,
wowczas dopiero panskie modlitwy nabiora wagi,
przytoczylbym artykul o tem ale nie jestem pewien 
czy jest wlasciwy bo po angielsku,
zechcialby pan sprawdzic ?
jest tutaj:
http://www.dagobertsrevenge.com/
w ramce po prawej nacisnac na "Artykuly"
a nastepnie wybrac "Banknot Jednodolarowy"

Andrzej

Odpowiedź listem elektroniczym