Pai in esenta ei politica e cam aceeasi indiferent de secole. Cucerirea si pastrarea puterii inseamna cam aceleasi atitudini ca acum sute de ani. Populism este la greu si in America, banul decide peste tot... Poate la noi se ridica poalele mai colorat decat in alta parte unde se afiseaza o masca pertinenta.
Marius Dobrin www.inda.ro www.geocities.com/marius_dobrin www.geocities.com/revista_pasager [Non-text portions of this message have been removed]

