Se pridružujem mnenju Aleša.
Če prideš s faksa, brez praktičnih izkušenj, potem lahko samo sanjaš da 
boš imel 200 k plače ( govorim neto ). Ko se pogovarjam z študenti drugih 
tehničnih faksov ( štrom, strojna ) več ali manj pričakujejo  ( ali pa 
štipendisti že vejo da bodo dobili ) začetno neto plačo tam ukol 150 - 
180 k.

Kot praktične izkušnje na našem faksupa tukaj mislim resno programiranje 
vsaj nekaj let, da dobiš kilometrino, po možnosti v več programskih 
jezikih. Tisto kar je na faksu programiranja jest nebi štel kot neke 
strašne izkušnje...

Vsaj moje mnjenje in izkušnje so take...
lp Matej

-----Original Message-----

From: "Ales Koprivnikar" <[EMAIL PROTECTED]>

To: FRIClist <[email protected]>

Date: Sat, 6 Jan 2007 18:54:20 +0100

Subject: Re: [Friclist] delo




>Jaz za 200k neto mesečno po končanem faksu, ne grem delat.



No ja... Ce imas izkusnje in veliko znanja potem si lahko 100% da ti

ne bo treba. Ce pa mislis, da te bo nekdo zaposlil in ti dal noro

placo, da se bos na delu sele zacel ucit tehnologije, ki jo bos potem

uporabljal, si se pa malo zmotil.

Govorim na splosno, da ne bos slucajno vzel stvari narobe...



lp Ales





On 1/6/07, Numero Uno <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> Tudi kasneje si lahko plačan na uro! Odvisno od dogovora in pogodbe.

> Najbolje je fiksna osnova + ure.

> Prek študenta za resno firmo nisi vreden kaj dosti! Si dokaj brez

> izkušenj + kadarkoli se lahko posloviš od firme. Potem pa iščejo 
novega

> vodilnega programerja ;)

>

> Drugače pa za moje pojme vodilni programer v podjetju dobi 600k neto

> plače. Odvisno seveda od projektov in uspešnosti podjetja.

> Jaz za 200k neto mesečno po končanem faksu, ne grem delat.

>

> lp,

>

>

>

>

>

>

> Jernej Vrcko wrote:

> > Ja... :)

> > ...je bruto in seveda to pride neravno blesteča plača, če NISI 
plačan

> > na uro

> > prek študenta. Prek študenta pa ti država nič ne vzame, razen na 
koncu

> > leta

> > :)

> >

> > On 1/6/07, Matjaz Horvat <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> >>

> >> Ponavadi (če ne piše) se razume, da je bruto. Ampak v tem primeru

> >> potem (če je res to glavni programer) lahko pride dokaj povprečna

> >> plača.

> >>

> >> Ajde kojn, pojasni. :-)))

> >>

> >> LP,

> >> Matjaz

> >>

> >> On 1/6/07, Jernej Vrcko <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> >> > Dejansko si lahko (iz izkušenj) zaposlen redno, imaš vse ugodnosti

> >> redno

> >> > zaposlenega (13.plača...), plačan si pa še vedno na uro, seveda 
če

> >> imaš

> >> > status...

> >> > Pol pa računi... :)

> >> >

> >> > On 1/6/07, Andrej Furlan <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> >> > >

> >> > >

> >> > >    Jah, po mojih izkusnjah programerske place niso tako visoke. 
Vsaj

> >> ne

> >> > >    na zacetku.

> >> > >    Imas drugacne izkusnje ali govoris na pamet?

> >> > >    Numero Uno wrote:

> >> > >

> >> > >      25 dni, 8 ur dnevno, 200 ur, 2k na uro, 400k neto. Kje je

> >> problem?

> >> > >      Andrej Furlan wrote:

> >> > >

> >> > >         Jernej wrote:

> >> > >      Tole me je prosu kolega da mal raztrobim. Torej isce se

> >> programer,

> >> > >      najraje

> >> > >      za redno zaposlitev, lahko pa tudi student (ki bo delal 
najmanj

> >> > >      30ur na

> >> > >      teden).

> >> > >      Placa za redno zaposlitev je kar dobra tm okoli 400k.

> >> > >

> >> > >         Bruto ali neto? :-)

> >> > >         Bolj se mi zdi da je tole bruto. Ne verjamem, da bodo

> >> nekomu,

> >> ki

> >> > >      je

> >> > >         ravno prisel v frimo dali kar 400k neto place.

> >> > >         Lp, Andrej

> >> > >      __________ NOD32 1959 (20070105) Information __________

> >> > >      This message was checked by NOD32 antivirus system.

> >> > >      [1]http://www.eset.com [http://www.eset.com/]

> >> > >

> >> > > References

> >> > >

> >> > >    1. http://www.eset.com/ [http://www.eset.com/]

> >> > >

> >> >

> >> >

> >> >

> >> > --

> >> > Jernej Vrčko

> >> > Cesta 4.julija 62

> >> > 8270 Krško, Slovenija

> >> > GSM: 040 45 46 41

> >> > MSN messenger: [EMAIL PROTECTED]

> >> > SKYPE: kekecpasteta

> >> >

> >>

> >

> >

> >

>

>

>

Reply via email to