W dniu 14 stycznia 2011 18:16 użytkownik Cancre <[email protected]> napisał: > > Streszczając: > > Większość stron podejrzewanych o NPA kasowanych jest obecnie od ręki, > bez miesięcznego odczekania na WP:LNPA (jest tam obecnie po paręnaście > haseł, a dawniej bywało nawet koło stu). Procent uzyskanych zgód w > stosunku do wszystkich wpisanych tam stron jest nikły, więc w zasadzie > gra jest niewarta świeczki. Stąd pomysł, by w ogóle pozbyć się tej > procedury w stosunku do nowych stron oraz ewidentnych NPA, pozostawiając > ją jedynie na wyjątkowe przypadki, które wymagają dłuższej analizy. > > W praktyce: nowe hasła NPA usuwamy od razu (a BeauBot zgłasza do EK) , > informując autora, że hasło można odtworzyć, że robimy to w interesie > właściciela PA i że jeśli to on nim jest, to prosimy o zgodę [tu linki]. > > Przy okazji należy odkurzyć strony związane z PA (nie wiem, czy wszyscy > zauważyli - dzięki Masurowi powstała bardzo użyteczna strona > http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Pozwolenia_na_wykorzystanie, > którą polecam Waszej uwadze). >
Dziwnie jest czytać swój własny tekst, przypisany innej osobie - bo treść była przygotowywana w brudnopisie i potem stopniowo przenoszona :-) W każdym razie ważne, że jest to poprawne - w końcu nie piszemy o domenie publicznej jako rzekomej licencji i jasno wiadomo, kto może udzielić zgody. Co do samej procedury.. wciąż mi brakuje zapięcia tej nowej procedury na ostatni guzik - to znaczy dokładnego określenia, które przypadki mają iść starym trybem i jednolitego systemu stron pomocy i linkujących do tych stron szablonów, które mają być wstawiane do stron dyskusyjnych userów - dużo już nie trzeba - w sumie 2 szablony - jeden dla userów i jeden do stron NPA, porządna strona pomocy, która zastąpi cały dawny bełkot. Mamy to? Możecie dać linki do tych trzech absolutnie podstawowych elementów nowego systemu ? Dodał bym jeszcze do tego wszystkiego zasadę 24 godzin - to znaczy eki wstawiane przez bota powinny czekać 24 godziny zanim zostaną usunięte, żeby dać szansę na reakcję. W momencie reakcji zainteresowanej osoby (na jakieś stronie dyskusji lub na OTRS) - procedura przechodzi z eka w tryb ustalenia stanu rzeczy. Ten drugi tryb nie musi trwać miesiąc - starcza zazwyczaj max. tydzień, na wymianę paru maili wyjaśniających o co chodzi z wolnymi licencjami i kto jest właścicielem majątkowych praw autorskich do utworu. Nawet na Commons jest ta 24 godzinna karencja. -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.cbmm.lodz.pl/work.php?id=29&title=tomasz-ganicz _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
